2021 Dakar Rallisi Suudi Arabistan kumullarında offroad


İkonik yarış 3-15 Ocak'tan itibaren zorlu Cidde ve Hail aşamalarıyla geri dönüyor.

19.06.2020 15:30

İkonik yarış 3-15 Ocak'tan itibaren zorlu Cidde ve Hail aşamalarıyla geri dönüyor.

Yepyeni bir Dakar Rallisi rotası, kararlı petrol kafalarını çeşitli manzaralar üzerindeki sınıra zorlayacağından, gezegenin motor sporları dayanıklılığı testi Yeni Yıl'da Suudi Arabistan'a geri döndü. Bilmeniz gereken her şey:

- Afrika ve Güney Amerika'da kırk yıllık çöl eyleminden sonra, bu yılın başlarında Arap Yarımadası'ndaki çarpıcı bir başlangıç, Dakar'ın bir kez daha maceracı ralli hayranlarının hayal gücünü yakaladığını gördü. Ocak 2021'de dünyanın en zorlu ralli, iki haftada bir heyecan verici offroad eylemi için Suudi Arabistan'a geri dönüyor.

- Dakar konvoyu 3 Ocak'ta Cidde'den ayrılırken 2021 odyssey'lerini Kızıldeniz kıyılarında başlatacak. Yarışmacılar sonraki iki haftayı Suudi Arabistan'ın geniş çöllerinde dolaşarak geçirecekler. İyi kazanılan bir Dinlenme Günü, 9 Ocak'ta orta noktada Ha'il antik kentinde gelecek.

- Bir kahramanın resepsiyonu, 15 Ocak'ta Cidde'deki her meydan okumayı karşılamayı ve bitiş çizgisini geçmeyi başaranları bekliyor. her kategori (Araba, Bisiklet, Kamyon, Dörtlü ve UTV) podyumda kutlanacak, ancak Dakar'ı tamamlayan herkes en zorlu dayanıklılık testini geçmekten memnun olma hakkına sahiptir.

- 2021 için yeni bir rotanın yanı sıra, katılımcı güvenliğine her zaman öncelik verirken etkinliğin spor zorluklarını arttırmak için karışıma daha fazla yenilik eklenecek. Yarış başlamadan sadece 10 dakika önce bir etabın yol kitabını dağıtmak, navigasyon becerilerini ön plana çıkarır. Ayrıca yeni düzenlemeler arasında lastiklerle ilgili katı kurallar da bulunmaktadır. Maraton aşamasında otomobil kategorisinde lastik değişikliklerine izin verilmeyecek, her motosiklete tüm ralli için toplam altı arka lastik verilecek.

- Rakiplerin olabildiğince güvenli kalmasını sağlamak için tehlikeli bölgelerden önce sesli uyarılar olacaktır. Ayrıca, bazı tehlikeli bölümler hız sınırının 90 km / saat olarak ayarlanacağı “yavaş bölgeler” olarak sınıflandırılacaktır. Hava yastığı yelekleri artık zorunlu olacak ve teknik inceleme sırasında yarış yetkilileri tarafından denetlenecektir.

Dakar Rallisi direktörü David Castera şunları söyledi: "[2020 Dakar] aşamasında, sahneden sonra ve çoğu kez aynı aşamada, bölgenin görkemli manzaraları göz kamaştırdı ve şaşkınlık içinde kaldı. gizemlerini göstererek, Ocak 2021'de bir sonraki baskı için bol miktarda sürpriz bıraktı. "

- 2021'de de yeni olan, aynı başlangıç ​​ve bitiş noktalarını kullanacak olan eski araçlar için paralel bir yarışma olan Dakar Classic olacak. Mitingin eşsiz mirasının başlangıcında, açılış yarışının başlangıç ​​çizgisinde Renault 20, Lada Niva, Toyota Celica, Land Rover Defender ve Porsche 959 gibi geçmişin unutulmaz makinelerinin olması bekleniyor.


Etiketler: Yeni Yıl'da Suudi Arabistan'a geri döndü 2020 dakar rallisi 2021 dakar rallisi Renault 20 Lada Niva Toyota Celica Land Rover Defender Porsche 959 Afrika ve Güney Amerika'da kırk yıllık çöl eyleminden sonra
77

Hava Durumu ANKARA