Fiesta Rally Cup İstanbul´da Devam Ediyor


Türkiye'nin tek ralli kupası “Fiesta Rally Cup”, 09-10 Eylül tarihlerinde gerçekleşek olan İstanbul Rallisi ile devam ediyor.

08.09.2017 21:46
Fiesta Rally Cup’ta genel klasmanda Cem Alakoç-Yusuf Çelik ikilisi lider durumda yer alırken, onları Ümit Can Özdemir - Batuhan Memişyazıcı ile Özcan Söke-Barkın Şahin ikilileri takip ediyor.

Ford Motorsport Türkiye tarafından organize edilen “Fiesta Rally Cup”, yenilenen formatı ile amatör ralli tutkunlarına profesyonel bir takımın parçası olarak yarışma imkanı sunuyor. Sezonun ilk yarışı Ege Rallisi’ni tamamlayan ekipler daha sonrasında Çanakkale’de Troia Rallisi ve Yeşil Bursa Rallisi’ni geride bırakarak Fiesta Rally Cup’ta harika mücadele sergilediler.  

“İstanbul Rallisi’nde rekabetin artacağını düşünüyorum”

Ford Motorsport Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, yarış öncesinde şunları söyledi: “Fiesta Rally Cup’ta üç yarışı geride bıraktık. Bu üç yarışa baktığımızda yarışan her ekip hem rekabetçi olduklarını gösterdi hem de Ford Motorsport Türkiye çatısı altında oldukça güzel deneyim kazandılar. Puan durumuna da baktığımızda İstanbul Rallisi’yle birlikte artık rekabetin daha da artacağını düşünüyorum. Tüm ekiplere başalarılar diliyorum.” 

Fiesta Ralli Otomobilleri Zirvede

“Fiesta Rally Cup” klasmanında Fiesta ST, Fiesta R2 ve Fiesta R2T olmak üzere farklı teknik özelliklere sahip farklı sınıftaki Ford Fiesta yarış otomobili mücadele ediyor. Genel klasman dışında bu alt sınıf birincilerinin de ödüllendirildiği Fiesta Rally Cup’ta Fiesta R2T (1.0L EcoBoost) aracıyla yarışan Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı ikilisi Fiesta R2T sınıfında liderliğini sürdürürken, Fiesta R2 (1.6L Zetec) aracıyla yarışan Cem Alakoç-Yusuf Çelik ikilisi Fiesta R2, yine Fiesta ST ile yarışan Onur Çelikyay-Uğur Çelikyay ikilisi de Fiesta ST sınıflarında lider olarak yer alıyor.

‘Fiesta Rally Cup’ puan durumu:

1 Cem Alakoç (R2)  45,5

2 Ümit Can Özdemir (R2T) 40,2

3 Özcan Söke (R2T)  21,5

4 İsmet Toktaş (R2T)  17,4

5 Onur Çelikyay (ST) 16

6 Emre Hasbay (R2T) 14

7 Kağan Karamanoğlu (R2T) 13,8

8 Burak Başlık (R2) 13,2

9 And Sunman (R2) 12,3

10 Saip Can Hasbay (ST) 8

“Fiesta Rally Cup” ile ilgili şampiyona kuralları, haber ve diğer merak edilen tüm bilgilere www.fiestarallycup.com adresinden ulaşılabilir.

Etiketler: Fiesta Rally Cup İstanbul
362

Hava Durumu ANKARA