RICCIARDO : Sonuçtan Çok Mutluyum


Red Bull f1 keyifler yerinde!

09.09.2017 23:28
DANIEL RICCIARDO 16. sırada başladığı yarışı 4. sırada bitirdi. Red Bull tarafından yapılan değerlendirmeler ise şu şekilde:

DANIEL RICCIARDO:'Sonuçtan çok mutluyum ve bugün orada çok sevinim. Çok eğlenceliydi. Bu yıl favori yarışlarımdan ikincisiydi. Silverstone ve burası. Yarıştaki bazı iyi geçitler beni heyecanlandırdı ve sonuçta gerçek bir tempom oldu. Seb'i görebildim ve bir podyum düşüncesi bena cazip geldi, bu yüzden açıkçası onu sonuna kadar yakalamaya çalışıyordum. Çocuklar en hızlı pit stop yaptı ve ben de en hızlı tura katıldım, bu çok havalı. Neredeyse mükemmel bir gün diyebilirsiniz. Başladığımız yerden daha fazlasını yapamazdık. Tabii ki bu gerçek dışı görünüyordu, podyumda orada olmak istedim, ancak önümüzdeki yıl olacağıma inanıyoruz. Bugün herkes için gerçekten iyi bir destek oldu ve biz Singapur'a bakıyoruz. 'MAX VERSTAPPEN 13.pozisyonda başladığı yarışı ise 10. sırada tamamladı. 

Werstappen:'İyi bir başlangıç ​​yaptım, hemen Sauber otomobilleri arasındaydım ve fren yaparken oldukça iyi bir hatt seçtim, sonra sırayla ikinci bir pozisyon aldım ve hepsi iyi görünüyordu. Üçüncü turda Massa ile temasım vardı ve lastiklerimi deldi, bu yüzden yarışım gerçekten bitti. Lastikler için çukur açtım ve iki duraklı bir stratejiye geçmek için ön kanadını değiştirdim. Yakalamaya çalıştım ve araba oldukça iyi çalışıyordu, bu yüzden şikayet edemeyiz. En azından yarışı bitirdik ve günün sonunda başlangıçta olanlardan sonra bir puanlama pozisyonuna gelmenin çok kötü olmadığını düşünüyorum. 'CHRISTIAN HORNER, Ekip Müdürü: 'Bugün Daniel'in harika bir seyri vardı. Kusurlu bir başlangıç ​​sonrasında yarış boyunca ilerledi ve iyi hızda, iyi strateji ile Sebastian'ın dört saniyesinde bitirmek için fantastik bir geçiş yaptı, podyum da yerini alamadı fakat Günün Sürücüsü olmayı tam olarak hak etti. Max, Felipe (Massa) ile bir yarış kazasına karışmak için şanssızdı ve bunun sonucunda lastiği delinmişti. Onun hızı bugün Daniel'in peşindeydi ve yarışı üçüncü turdaki olayla tehlikeye attığı için utanç verici. Yine de savaşmaya devam etti ve arabayı son noktalarda puanlama yerinde buldu. '

Etiketler: red bull red bull f1 verstappen vettel DANIEL RICCIARDO
433

Hava Durumu ANKARA