Raikkonen Barcelona'da 'ıslak' son günü hızla geçti


F1 takımları, Perşembe günü İspanya'nın tüm pist koşullarını test etmek zorundaydı; ilk sezon öncesi test, Pirelli'nin 2017 ıslak hava koşullarına sahip lastiklerini denemek için özel olarak hazırlanan bir oturumla tamamlandı.

02.03.2017 19:27

Circuit de Barcelona-Catalunya günün öncesinde ve gün boyunca yapay olarak nemlendirildi ve daha sonra sürücülerin İtalyan firmasının yeni ıslak ve ara bileşikleriyle bunların arasındaki çapraz noktaları ve kuru kauçuklarını keşfetmelerini sağladı.

Red Bull Max Verstappen'den dokuzuncu, Ferrari için çok olumlu bir haftanın ardından en iyi turuyla finişe devam etmesini engelleyemedi. 

Jolyon Palmer ve Nico Hulkenberg Renault'da sürüş görevlerini iptal ettiler; Briton ve Alman sırasıyla üçüncü ve dokuzuncu sırada tamamlanarak aralarında RS17'de üretken 90 tur kurdular.

Haas'ın güçlü güvenirliği devam etti; Romain Grosjean, VF-17'nin haftasonu bir asırdan fazla katmasını ekledi; çünkü Fransız, Ferrari'ye bağlı makinenizde dördüncü sırada yer aldı.

Ferrari üçüncü şoförü Antonio Giovinazzi, Sauber'de ikinci turuna çıktı ve Force India'nın Sergio Perez'in hemen öncesinde yeni C36'yı ultrasoft lastiklere rağmen beşinci en hızlı zamana götürdü.

Haftanın başlarında sorunlarını takiben, McLaren ve Honda için işler daha sorunsuz başladı - Stoffel Vandoorne - aynı zamanda ultrasofts - MCL32'yi 67 tur sonra sıralamada yedinci seviyeye çıkardı.

Mercedes için ender görülen bir teknik aksaklık vardı, Lewis Hamilton'un bir tekerleği sabah döndürmesini engelleyen bir elektrik sorunu vardı. Sorun çözüldü, Valtteri Bottas öğleden sonra devraldı ve sekizinci sırada 68 tur attı.

Bununla birlikte, Toro Rosso, Daniil Kvyat'ın yalnızca bir kurulum turunu yönetmesi ve STR12'sinde Renault güç birimi değişikliği gerektiren bir zaman kazanamaması nedeniyle daha da kötü şanslar yaşadı.

Ve Williams'ın , kaza sonucu hasar gören ekip Çarşamba günü Lance Stroll'un FW40 otomobiline kaldı. Yeni bir şasi, umarım önümüzdeki haftanın ikinci ve son sezon testi için 7-10 Mart tarihlerinde hazır olacak.


Etiketler: formula 1 barcelona test turları red bull red bull f1 team mercedes f1 hass
462

Hava Durumu ANKARA