Rosberg: Yaklaşımımı değiştirmeyeceğim


Son iki yarışta Lewis Hamilton ile aynı tempoyu tutturmakta zorlanan ve yarışları 2.sırada tamamlayan Rosberg, kalan yarışlarda şampiyonaya olan yaklaşımını değiştirmeyeceğini söyledi.

09.11.2016 22:14
Pilotlar şampiyonasında takım arkadaşı Hamilton’ın 19 puan önünde bulunan Alman pilot, hala şampiyonluk için en büyük şansa sahip isim konumunda. Brezilya Gp’sini kazanması halinde şampiyonluğunu ilan edecek olan Nico Rosberg, sadece piste çıkıp elinden geleni yapmak istediğini ifade etti.

Geçen seneki yarışta başarılı bir performansla damalı bayrağı ilk sırada geçen Mercedes pilotu, aynı başarıyı bu yıl da tekrarlamak istiyor.

“Meksika’da işler benim için çok iyi gitmedi. Kazanmak için elimden geleni yaptım, fakat Lewis gerçekten çok hızlıydı. Bazen sadece sonucu kabullenmeniz gerekir. Ben de yine de gösterdiğim performanstan memnunum.

“Bitime iki yarış kalsa da yaklaşımımı değiştirmeyi düşünmüyorum. Sadece yarışa odaklanmak istiyorum. Amacım yarışı kazanmak, eğer bunu başarırsam zaten her şey bitmiş olacak. Üstüme ayrı bir stres yüklememin bir anlamı olmaz.

“Daha önceki yıllarda burada iyi sonuçlar aldım. Burada yarışmaktan hep keyif aldım, umarım işler istediğim gibi gider.”

Etiketler: Nico Rosberg
482

Hava Durumu ANKARA