CFTT 6 Sporcumuz ile Yunanistan´da


Avrupa Ralli Şampiyonası 2017 sezonunda ilk iki yarışı başarıyla tamamlayıp, takımlar sıralamasında dördüncülüğe kadar yükselen ve şampiyonadaki iddiasını sürdüren Castrol Ford Team Türkiye, şampiyonanın 3.yarışı için Yunanistan’a gidiyor.

30.05.2017 21:47
Akropol Rallisi’nde Murat Bostancı-Onur Vatansever Ford Fiesta R5 ile mücadele ederken, Buğra Banaz-Burak Erdener ve Ümitcan Özdemir-Batuhan Memişyazıcı ekipleri önden çekişli 1.0 Ecoboost Fiesta R2T ile Castrol Ford Team Türkiye’nin takımlar şampiyonasındaki iddiasını güçlendirmek için Yunanistan’da start alacaklar.

Sezonun en zorlu rallilerinden biri olarak gösterilen ve 2 gün sürecek olan Akropol Rallisi’nde ekipler, 229.8 km’lik 12’si özel etap olmak üzere toplamda 686.3 km toprak zeminde mücadele edecekler.

2016 sezonundabu ralliyi iki çeker sınıfında lider olarak tamamlayan Castrol Ford Team Türkiye takımının şampiyon pilotu Murat Bostancı, “Etapların karakteristiğinin Türkiye’ye yakın olması ve geçen sene burada yarışmış olmanın verdiği avantajı kullanmak istiyorum. Teknik olarak çok iyi hazırlandık, bu yarışta ilk defa Pirelli’nin bu tarz yarışlar için özel ürettiği XR sınıfı lastiklerini kullanacağız. Aracım Ford Fiesta R5’e güvenim tam. Yunanistan’dan takımımız için en iyi sonuçla döneceğimizi düşünüyor ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimizi inanıyorum” dedi.

Şampiyonası takımlar klasmanında 4. sırada bulunan Castrol Ford Team Türkiye’nin takım direktörü Serdar Bostancı ise Akropol Rallisi ile ilgili olarak“Sezonun ilk iki yarışını yabancı olduğumuz Atlantik Okyanusu’nun iki ayrı takım adasında tamamladık. Şimdi daha alışık olduğumuz ve sevdiğimiz bir parkurda genç ekiplerimizle yarışacağız. Türkiye’ye benzer iklimi ve doğasıyla Yunanistan - Akropol Rallisi’nde bu kez çok daha iddialıyız” açıklamasını yaptı.

Etiketler: Akropol Rallisi Murat Bostancı Onur Vatansever Ford Fiesta R5
408

Hava Durumu ANKARA