Gasly : Takım Cumadan Cumartesiye harika bir iş çıkardı


Pierre Gasly, Scuderia AlphaTauri Honda için Silverstone'da Pazar günkü 70. Yıl Grand Prix yarışında yedinci sıraya yükselmek üzere mükemmel bir Cumartesi eleme seansı düzenledi.

09.08.2020 13:47

Takım arkadaşı Daniil Kvyat, 16. sırada Aston Martin Red Bull Racing'den Max Verstappen ile dördüncü sırada ikinci sırada ve takım arkadaşı Alexander Albon ile dokuzuncu sırada başlayacak.


Aston Martin Red Bull Racing

MAX VERSTAPPEN - 4th
Umarım başlangıç ​​temiz olur ve bundan sonra yine de iyi bir yarış yapabiliriz diye düşünüyorum. Hedef hala podyumda olmak. Hızını gösterme fırsatı bulduğu için Nico için de mutluyum. "

ALEXANDER ALBON - 9.
"Kendimi rahat hissediyordum ve üçüncü çeyrekteki son koşuya kadar orta seviyeden yumuşak geçişe kadar iyi görünüyordu ve çok farklı bir araba dengesi yaşadım. Otomobille kendimi iyi hissettim ve son tura çıkarken iyimserdim ama bu sadece tamamen değişti, belki de rüzgarla ve açıkçası P9'dan memnun değilim. Bazı takımlar yumuşak lastiği çalıştırabiliyor ve bugün bununla mücadele ettik, bu yüzden nedenini anlamamız gerekiyor. Ayrıca zaman olduğunu da biliyorum. kendi içimde ve bu sadece otomobille daha rahat ve tutarlı olmakla ilgili. Farklı strateji seçenekleri mevcut olduğundan yarın ilginç olacak. Geçen hafta sonu iyi bir yarış arabamız olduğunu ve ne olursa olsun ilerlemek için hızımız olduğunu gösterdik. yarın yarış hızımızdan en iyi şekilde yararlanmak, pozisyonları oluşturmak ve işi bitirmek. "

CHRISTIAN HORNER - Takım Sorumlusu
"Bugünün sıralama seansı, strateji açısından basit olmaktan çok uzaktı, bu hafta sonu daha yumuşak lastikler farklı tepki veriyor ve her takım için optimum bileşen farklı. Max, ikinci çeyrekte sert lastiğe etkileyici bir tur attı ve bu nedenle yarıştaki tek sürücü oldu Yarın yarışta bize daha fazla esneklik sağlayacak olan bu bileşikte yarışa başlamak için ilk 10'da yer alıyor. Alex, üçüncü çeyreğe göreceli olarak kolaylıkla atlattı ve orta lastik üzerinde hızlı baktı, her turda gelişti, ancak daha az rahattı. Son koşudaki pozisyon savaşında çok önemli olduğu kanıtlanan yumuşak lastik üzerindeki denge ve yarınki yarış için gridde dokuzuncu sırada yer alacak.Sıcak hava sıcaklıkları, daha yumuşak bileşenler ve değişken stratejilerle 70. Yıl Grand Prix'si, izlemek için bir tane. "

Scuderia AlphaTauri Honda

PIERRE GASLY - 7.
"Bu harika bir Cumartesi idi ve Eleme sonucumdan çok memnunum! Dün bizim için biraz zordu, ancak takım Cumadan Cumartesiye harika bir iş çıkardı ve bir gecede doğru değişiklikleri yaptı. Bana en üst seviyeye çıkma imkanı veren araba 2. çeyrekte P4 olmak harikaydı ve Q3'ü iki Ferrari, McLaren ve bir Red Bull'un önünde bitirmek harikaydı, umabileceğimiz en iyi sonuçtu. Şimdi dirseklerimizi çıkarmaya hazır olarak yarının yarışına odaklanıyoruz ve takım için iyi bir sonuç almak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. "

DANIIL KVYAT - 16.
"Bu öğleden sonra çok talihsiz bir durumdu, çünkü şiddetli bir rüzgar beni 15. virajda durdurduğunda çok iyi bir tura dönüşüyordu, büyük bir ani geçmeme neden oldu ve çok zaman kaybettim. Olumlulara baktığımda , normalde Pazar günkü zayıf bir sıralama turunu telafi edebiliriz, bu yüzden sadece zorlamaya devam etmemiz gerekiyor ve iyi bir yarış oluşturup puan için savaşabileceğimize oldukça eminim. "JODY EGGINTON - Teknik Direktör
"Cuma günkü rekabet gücümüzle, beklentilerle büyük ölçüde uyumlu olarak, bugünkü Elemeler sırasında orta saha karışımında yer almayı bekliyorduk ve bugün kesinlikle iyi bir hız gösteren otomobil için durum buydu. Maalesef Dany için en iyi turu İyi görünen Q1, hızlı bir şekilde uzlaştı ve ardından geniş koştu. Bu hafta sonu iyi performans gösterdiği ve bugün sıralama turunda çok daha ileriye gidebildiği için gerçekten utanç verici. Pierre Q1 turunu kolayca kapatmayı başardı. Q2 için kesinti. Q2 herhangi bir olay olmadan geçti, Pierre'in ikinci koşusu mükemmele yaklaştı ve kolayca ilk 10 penaltı atışına geçmesine izin verdi. Q3 başka bir iyi seans oldu ve Pierre, gridde çok iyi bir yedincilik aldı. takım. Bugünün performansından çok memnunuz,ama tabii ki, önemli olan yarın ve şimdi hem Pierre'in başlangıç ​​konumundan yararlanmayı hem de Dany'nin noktalara doğru ilerlemesini hedefleyerek yarış stratejisi seçeneklerimizi gözden geçireceğiz, beklediğimiz gibi başka bir çok yakın savaş olacak. "

Etiketler: Pierre Gasly Scuderia AlphaTauri Honda için Silverstone'da Pazar günkü
87

Hava Durumu ANKARA