Ricciardo: Çok zorlamamız gerekiyor


Rusya Gp’si ilk iki antremanlarında 6.olan ve bu sabahki son antremanlarda da 8.sırada yer alan Daniel Ricciardo, sıralama turlarında çok zorlamaları gerektiğini ifade etti.

29.04.2017 23:00

Antremanlarda genel olarak ultra yumuşak lastikleri çalıştıramadıklarını belirten Avustralyalı pilot, araçta her şeyi bir araya getirip kusursuz bir tur atmaları gerektiğini yoksa ön grupla mücadele etmek adına hiçbir şansları olmayacağını söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Araçtan memnun olduğumu söylemeliyim, ama bunu derecelere yansıtamıyoruz. Özellikle ultra yumuşak lastiklerle buradaki en zayıf noktamız olarak gözüküyor.

“Şu ana kadar ki derecelere baktığımızda Ferrari’nin biraz daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Neler olacağını göreceğiz.”

“Denge süper yumuşak lastiklerde daha iyiydi. Sıralama turlarında sıcaklıklar biraz daha artacak ve bu da aradaki farkı biraz daha kapatmamıza yardım edebilir.

“Barcelona’da daha iyi bir paketle yarışabiliriz. Bazı güncelleştirmelerimiz var ve bunlardan güzel sonuçlar aldığımız takdirde Ferrari ve Mercedes’i biraz daha rahatsız edebiliriz.Etiketler: red bull red bull f1 ferrari f1 ricciardo
510

Hava Durumu ANKARA