Franz Tost: 'Verstappen ve Sainz Vettel kadar başarılı olabilir'


Franz Tost, Toro Rosso ikilisi Max Verstappen ve Carlos Sainz'ın eski Red Bull pilotu olan Sebastian Vettel kadar başarılı olabileceklerine inandığını söyledi.

03.01.2016 23:39

Verstappen ve Sainz bu sezon Faenza merkezli takımla Formula1'e adım atmış, kısıtlı imkanlara ve mekanik yetersizliklere rağmen gösterdikleri performansla övgü dolu bir sezon geçirmişlerdi.

Takım başkanı Tost ikilinin performansından etkilendiğini ve bu yılki performanslarının kendisine Sebastian Vettel'i hatırlattığnı ifade etti. Vettel Toro Rosso'dan sonra ana takım olan Red Bull'a geçmiş ve burada dört şampiyonluk kazanmıştı.

"Bu yıl yaptıkları herşey beni etkiledi. Sürüşleri, araçla ilgili teknik geri bildirimleri ve mühendislerle olan koordinasyonları hepsi harikaydı."

"Aynı zamanda medyayla olan ilişkileri, reklam olayları kısaca bulundukları her aktivitede insanlar onlarla çalışmayı çok sevdi. Onların takımımızda olmalarından ötürü çok memnunuz."

"Vettel gibi Carlos ve Max de Formula1'de başarılı olabilmek için gerekli sabır ve motivasyona fazlasıyla sahipler ayrıca hepsi çok çalışkan insanlar."

"Yarışlar arasında hem fiziksel olarak hemde simülatörde sürekli egzersiz yaparak kendilerini her zaman bir sonraki yarışa hazır halde tutuyorlar."

2014 yılının sonunda Jean-Eric Vergne Toro Rosso'dan Red Bull'un isteği üzerine gönderilmiş ve bu sezon iki yeni pilotla yarışmasına karar verilmişti. Red Bull'un kararının doğruluğunu vurgulayan Tost, Verstappen ve Sainz'ın takım için doğru karar olduğunu ifade etti.

"Red Bull'un bu pilotları seçmesinin doğru karar olduğunu belirtmeliyim çünkü her yarış öğrenmeye devam ediyorlar."

"Oldukça iyi bir seviyeye geldiler, bu yüzden çok başarılı bir gelecekleri olacağına inancım tam."


Etiketler: toro rosso red bull red bull f1 wettel
971

Hava Durumu ANKARA