Sanal Le Mans İçin Vites Yükseltiyor

Red Bull Racing Esports, 2022’ye motor sporlarındaki en ikonik dayanıklılık yarışlarından biriyle başlıyor.

Takım bu hafta sonu Le Mans’da yirmi dört saat sürecek ve Esports Bulls, 2021/2022 Virtual Le Mans Serisi’nde karışık bir servet sezonuna olumlu bir son hedefliyor.

Yarış, LMP2 ve GTE sınıflarındaki iki takıma bölünmüş sekiz sürücü ile nihai beceri ve odaklanma testi olacak.

Motor sporları hayranları için Le Mans, seri finali için ikonik bir ortam sağlayan tarihi pist ile dayanıklılık yarışlarının zirvesi olarak görülüyor.

F1 Esports sürücüsü ve eski Porsche Esports Supercup Dünya Şampiyonu Sebastian Job, yarışta Esports Bulls için yarışacak ve sim yarışçılarının makinelerde bu kadar uzun stintlere nasıl hazırlandıklarına dair bir fikir verdi.

İngiliz şunları söyledi: “Sim-yarışta uzun stintlere hazırlanmak oldukça zor çünkü bir süre sonra vücudunuz çok rahatsız olabilir.

Kaslar kramp girip uyuşabilir ve zihinsel odağınız düşebilir. Benim için bunu yaparken mümkün olduğunca az konuşmak çok önemli.

“Bunu daha iyi sürüşe doğru gidebilecek enerji ve odaklanmayı boşa harcamak olarak görüyorum.

Pratikte çok sayıda stint yapmak da önemlidir, yarıştan bir hafta önce bile aracın tam olarak nasıl davranacağını görmek için birden fazla stint yapmıştım.

Bu, herhangi bir sürprizle karşıma çıkmamasını sağlamak için anahtardır.”Eski PESC şampiyonu, 24 saatlik yarışın sunduğu zorlukları da anlattı.

“Bence asıl zorluk uzun yarış boyunca herhangi bir olaydan kaçınmak olacak. Normalde kazananlar, herhangi bir olaydan kaçınmak ve tutarlı kalmak için yarı iyi tempoya sahip olanlardır.

Strateji de küçük bir rol oynayabilir, ancak yarış dışıysanız stratejiye gerek yoktur.”F1’den rFactor2’ye geçiş yaptığı son birkaç hafta inanılmazdı.

Benim için F1 oyunu araçla ilgili çok fazla duygudan yoksun, oysa rFactor2 bunun için şaşırtıcı. F1 Esports sezonunda bir kez bile her zamanki seviyemde sürüş yaptığımı hissetmedim ve hemen biraz daha arcade tarzı yerine daha sim tabanlı oyunlara geri dönüyorum, sürüş tekrar doğal hissettiriyor. Bu yüzden motivasyonum çok yüksek oldu.”

Boğalar harika bir sonuç almaya kararlı
Boğalar harika bir sonuç almaya kararlı© @bcampbell_photo

Bulls için GTE sınıfında yarışacak nestor Garcia şunları söyledi: “Ana hedefimiz yarışı kazasız belasız bitirmek, başka herhangi bir yarışta oldukça basit olacak bir şey, ancak burada son derece zor.

Temiz bir yarış alırsak, otomatik olarak sonuç çok iyi olacak çünkü tempomuzun iyi olacağını düşünüyoruz, bu yüzden ana hedefin bu olduğunu söyleyebilirim.

“Bu 24 saatlik yarışlarda, bekleyebileceğiniz sürprizler ve öngörülemeyen şeyler. Uzunlar ve özellikle geceleri, sürücüler zaten biraz yorgun olduğunda ve konsantre olma yeteneği biraz azalabilir.

“Bu yarışa kazanma umuduyla girdik, bu yarış için harika bir takımımız olduğunu düşünüyorum ve harika bir sonuç elde etmek için çok çalışıyoruz.

Daha önce de söylediğim gibi, birçok şeyin olabileceği bir yarış, ancak mümkün olduğunca iyi hazırlanmak ve harika bir yarış çıkarmak için mümkün olan her şeyi yapıyoruz.”Red Bull Racing Esports şu anda GTE sınıfında 17., LMP2 sınıfında ise 15.

Dizi Finali İçin İkonik Bir Ortam
Dizi Finali İçin İkonik Bir Ortam© @bcampbell_photo

Bu hafta sonu Bulls için yarışan sürücüler:

LMP2

  • Frede Rasmussen
  • Cooper Webster
  • Norbert Öpücük
  • Alex Siebel

GTE

  • Sebastian İşi
  • Nestor Garcia
  • Yuri Kasdorp
  • Dennis Lind

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.