Cidde’de 2021 F1 sezonunun en büyük bilinmeyeni

Bu hafta sonu formula 1 Suudi Arabistan Grand Prix’si, sporun lastik tedarikçisine sezonun en büyük bilinmeyenini sunuyor.

Tamamen yeni mekan henüz yeni tamamlandı ve F1’in yarıştığı en hızlı sokak pisti olması bekleniyor.

Pirelli’nin F1 ve otomobil yarışları başkanı Mario Isola, “Cidde, pistin yarışa çok yakın tamamlanmasında olduğu gibi muhtemelen tüm yıl boyunca karşılaştığımız en büyük bilinmez.” dedi.

“Sonuç olarak, adaylığımızı bulmak için sadece F1 ve takımlardan gelen simülasyonlara ve topladığımız diğer bilgilere güvenebiliriz.

“Bu sokak pisti diğer her şeyden oldukça farklı görünüyor ve hızlı virajlara sahip yüksek hızlar açıkça lastiklerin davranışlarında büyük rol oynayacak.

“Cidde’nin takvimdeki diğer pistlerden daha fazla virajı var ve bunlardan biri – 13 yaşına kadar – ayrıca 12 derece bankacılığa sahip, bu yüzden lastiklerin çok çalışmasını sağlayacak birçok farklı unsur var.”

Bu hafta sonu yapılan yarış, F1’in ilk Katar Grand Prix’sini son kez Losail’de gerçekleştirmesinin ardından üst üste ikinci yepyeni piste yarış anlamına geliyor.

6.174 km uzunluğundaki Cidde, yılın en uzun ikinci mekanı ve ortalama hızların 250km / s’ye kadar olması bekleniyor, aynı zamanda Monza’nın arkasındaki en hızlı ikinci yer olacak gibi görünüyor.

Pirelli, beş lastik bileşiği aralığından bu hafta sonu C2 (sert), C3 (orta) ve C4’ü (yumuşak) getirecek.

Suudi Arabistan Grand Prix’sinin açılış antrenmanı Cumartesi sabahı 00:30 AEDT’de başlayacak.

Monako Grand Prix’i Haas İçin Kabus Gibi

Mercedes için geçişin zor olduğu pistte trafik sorunu

Islak Monako havasında Williams için hareketli bir gün

İyi görünüyordu ve araç iyi hissettiriyordu ama Q2’de olmadı.

Monako’da Yağmur Altında Gp’si

Daha düzenli bir Cumartesi günü geçirmemiz gerektiği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.