F1, 2023’te takvime bir ABD yarışı daha eklemeye hazırlanıyor

Las Vegas, gelecek yıl F1 takviminde Austin ve Miami’ye katılmaya hazırlanıyor ve bu da sporun ABD’deki varlığını daha da artırıyor.

Formula 1, 2023’te ABD’deki bir yarışı daha takvime ekleyebilir ve Las Vegas bir anlaşmaya yaklaşıyor. RacingNews365.com da yer alan habere göre;

F1, bu yıl ABD’de iki Grand Prix düzenleyecek ve Austin – 2012 sezonundan bu yana takvimde spor ülke çapında popülerliğini artmaya devam ederken Miami’ye katılacak.

Programa gelen üçüncü bir yarışın ardından, Las Vegas lider yarışmacı olarak ortaya çıktı ve şimdi 2023 kampanyası için F1 şefleriyle anlaşmaya hazır görünüyor.

Tam konumu henüz doğrulanmadı, ancak Las Vegas Strip’i dahil etmenin ilgililer tarafından tercih edildiğine inanılıyor.

Las Vegas nereye yerleştiğine?

Circuit of the Americas patronu Bobby Epstein geçtiğimiz günlerde RacingNews365.com’a verdiği demeçte, Las Vegas’ta gelecekte olası bir yarışın 8 Mayıs’ta yapılması planlanan 2022 Miami turuyla eşlenebileceğini söyledi.

“Miami ve Vegas’ın takvimde güzel bir yay yuvasında eşleştirilmiş olduğunu ve sonbaharda Austin ve Mexico City’yi kesinlikle görebiliyorum.” dedi.

“Bence birlikte, en azından kıtaya geldiğinizde, kargoyu aktarmanın, iki durak yapmanın iş açısından mantıklı olduğunu düşünüyorum.

“Bizim için, arabaları getirmek ve ABD’de yılda birden fazla kez maruz kalmak için harika bir fırsat olduğunu düşünüyorum.”

Sürekli genişleyen takvimle ilgili olarak F1 takımlarının geri itmesi göz önüne alındığında (2022 için planlanan 23 yarış), Las Vegas’ın gelişinin başka bir yarış pahasına gelmesi gerekecekti – büyük olasılıkla daha düşük ücretli Avrupa mekanlarından biri. Yani parayı veren düdüğü çalar durumu.

F1’in ABD’de daha fazla yarış planları

Uzun vadede RacingNews365.com, F1’in ticari hak sahipleri Liberty Media’nın ABD’de dört yarış istediğini anlıyor.

Plan, bir yarışı doğu kıyısında (Miami’nin 2022’de üstlenecek), birinin ülkenin kalbinde (Austin), bir tane daha batıda (önerilen Las Vegas etkinliği) ve bir diğerini de batı kıyısında (büyük olasılıkla Long Beach) yapmak.

ABD en son 1982’de Long Beach, Detroit ve Las Vegas’a (Caesars Palace’da) yaptığı ziyaretlerle bir sezonda üç yarışa ev sahipliği yaptı.

Kevin Magnussen İspanya GP Değerlendirmeleri

McLAREN RACING, FORMULA E’DE YARIŞACAK

“Yaptığımız güncellemelerle aracımızın nasıl performans göstereceğini görmek ilginç olacak.”

1991’den beri Formula 1 İspanya Grand Prix’sine ev sahipliği yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.