ESTEBAN VE FERNANDO SEZONUN ILK PUANLARINI ALDI

Alpine F1 Takımı, zorlu bir yarışın ardından 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’ndaki ilk şampiyonluk puanlarını aldı

Alpine F1 Takımı, zorlu bir yarışın ardından 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’ndaki ilk şampiyonluk puanlarını aldı, Esteban Ocon’un dokuzuncu ve Fernando Alonso’nun olay dolu Emilia Romagna Grand Prix’sini onuncu sırada bitirdi.

Kaygan koşullarda, her iki sürücü de Esteban’ın Güvenlik Aracı altında ikinci turda Ara’ya geçmesiyle ilk on dışında kaldı.

Takımlar, ışıklar sönmeden bir saat önce aniden bastırarak pistin bazı kısımlarını aşırı ıslak bırakan yağmurun ardından yarış başlamadan önce zor bir kararla karşı karşıya kaldılar. Esteban, Aralarda Fernando ile tam ıslak lastikleri tercih etti. Gride giden turlarda Fernando, Turn 7’den geniş bir şekilde koşarak duvarı kesti, yani ön kanadını değiştirmek zorunda kaldı.

İşler istikrara kavuşmaya başladı ve pist kurumaya başladıkça kuru lastikler en iyi seçenek olarak görünüyordu

Esteban, 31. turda, valtteri Bottas ve George Russell’ın iki yaşına girmesiyle çarpışmanın ardından kırmızı bayrak yarışı durdurmadan önce Softs’a geçti.

Yarış, Fernando on ikinci ve Esteban onüçüncü ile devam etti, Fransız kırmızı bayrak durması sırasında Mediums’a geçti, sonuna kadar sprint için. Her iki sürücü de hemen birkaç yer kazandı ve son puan alma pozisyonu için düello yaptı.

Esteban dokuzuncu olarak Kimi Räikkönen üzerindeki baskıyı yığıyor ancak deneyimli Finn üzerinde atılım yapamadı. Fernando, puanlara gizlice girmek için bakarken hemen gerideydi. Bayrakta Esteban, Fernando’nun kıl payı sürüklenmesiyle onuncu oldu.

Her iki sürücü de, Räikkönen’e verdiği yarış sonrası cezanın ardından, damalı bayrak sonrası bir yer devraldı. Esteban, Fernando’nun 2018 Singapur Grand Prix’sinden bu yana ilk kez Formula 1 puanlarına onuncu sırada dönmesiyle dokuzuncu sırada iki puan aldı.

Monako Grand Prix’i Haas İçin Kabus Gibi

Mercedes için geçişin zor olduğu pistte trafik sorunu

Islak Monako havasında Williams için hareketli bir gün

İyi görünüyordu ve araç iyi hissettiriyordu ama Q2’de olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.