F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri

Türkiye’nin Motor Sporları Sitesi

F1 efsanesi Hamilton geleceği ile ilgili söylentiler.

Lewis Hamilton, Abu Dhabi Grand Prix’sinde olası bir sekizinci Dünya Şampiyonası’nda kaybettiğinden beri sessizliğini korudu.

Bu, sürücünün F1’e dönmeyebileceği spekülasyonlarına yol açtı, ancak eski sürücü Alain Prost bunun böyle olmayacağını umuyor.

Alain Prost, Lewis Hamilton’ın 2022 sezonu öncesinde F1’den uzaklaşabileceğine dair spekülasyonlara yer verdi.

Hamilton, Abu Dhabi Grand Prix’sinde rekor bir sekizinci Dünya Şampiyonası olacak şeyi kaybetti ve bu, geç bir Güvenlik Aracı’nın rakibi Max Verstappen’in Hamilton’a yetişmesine ve son turda sollamasına izin verinin ardından tartışmalı bir tarzda sona erdi.

Yarışın ardından Hamilton, podyum seremonisi öncesinde medyaya kısa bir konuşma yaptı ancak o zamandan beri sessiz kaldı ve Instagram hesabında herkesi takipten çıkardı.

Bu aynı zamanda Hamilton’ın – Mercedes’te Takım Müdürü Toto Wolff ile birlikte – sezon sonunda yıllık FIA Ödül Galası’na katılmadığı anlamına geliyordu, bu da potansiyel olarak bir tür ceza ile sonuçlanabilecek bir hareket.

“Hamilton’ın durmak için devam etmek kadar çok nedeni var”

Hamilton’ın sessizliğinin devam ettiği bir dönemde, geleceği hakkında konuşun. Wolff, Abu Dhabi’den sonra Lewis’in Formula 1’de devam edeceğine dair herhangi bir garanti veremeyeceğini itiraf etti.

Eski sürücü Alain Prost – kendisi de 1993’te Williams ile dördüncü ve son şampiyonluğunu kazanmak için geri dönmeden önce Ferrari ile olan büyüsünün acı bir şekilde sona ermesinin ardından 1992’de bir yıl boyunca spordan uzaklaştı – Hamilton’ın nasıl hissedebileceğiyle empati kurabilir.

Fransız yayın le Journal du Dimanche tarafından aktarılan Prost, “Kendinizi onun yerine koymak zor,” diyor.

“Kesinlikle durmak için devam etmek kadar çok nedeni var. Yarı-50. Kafasına büyük bir darbe aldı, ancak bu sezon burada olmasaydı gerçekten üzücü olurdu.”

Prost, sporun yeni düzenlemelerinin getirdiği zorlukla birlikte sekizinci bir Dünya Şampiyonası için mücadele etme olasılığının Hamilton’ın geri dönmesini sağlamak için yeterli olacağı konusunda umutlu olmaya devam ediyor.

Fransız, “İyimser kalmak istiyorum, çünkü devam eden sekizinci şampiyonluk ve belki de zirvede üç takım ve şampiyonluk için yarışan dört veya beş sürücüyle bu yeni teknik düzenleme var.” dedi.

“Bu Hamilton’ın üstlenmek isteyebileceği bir meydan okuma.”

Repsol Honda Takımı, Sepang Testi için Marc Marquez’i doğruladı

F1, 2023’te takvime bir ABD yarışı daha eklemeye hazırlanıyor

CLAUDIO CALABRESI, PRAMAC RACING’IN YENI TAKIM YÖNETICISI OLACAK.

Ferrari, Fiorano’daki üç günlük testlere başladı