Bu pistlerin etrafında hiç Formula 1 aracı kullanmadım

Bu, sezonun ikinci üçlü kafa vuruşundaki ikinci yarış. Rekor sayıda yarışın planlandığı bir sezonda ve çaylak yılınızda, sizce üçlü başlığın faydaları nelerdir?

“Faydaları açıkçası sürüş ve deneyim elde ediyor. Zaman zaman çok tekrarlayan ve sinir bozucu olabilir, ancak Spa, Zandvoort ve Monza gibi farklı devrelere gittiğinizde – bazıları çok iyi biliyorum ve bazıları bilmiyorum – kazanabileceğiniz birçok deneyim var.

Bu pistlerin etrafında hiç Formula 1 aracı kullanmadım, bu yüzden sürücü olarak gelişmek için harika fırsatlar var.”

Bu, 36 yıldır ilk Hollanda Grand Prix’si olacak, ancak daha önce 2016 ve 2017’deki FIA Formula 3 Avrupa Şampiyonası sırasında Zandvoort’ta yarıştınız – Formula 1 araçlarının mevcut özellikleri Zandvoort’un ikonik bankalı köşelerini nasıl ele alacak?

Nikita Mazepin, Uralkali Haas F1 Team
Nikita Mazepin, Uralkali Haas F1 Takımı

“Bu çılgın pisti kullanmaktan zevk alıyorum çünkü takvimdeki diğer pistlere benzemiyor. Çok özel, sollamak imkansız – neredeyse – ve oraya çıkmak için sabırsızlanıyorum çünkü devreyi değiştirdiler ve bazı yerlerde çok fazla kamber eklediler.

Bunun çok hızlı bir Formula 1 aracında nasıl hissedeceğiyle ilgileniyorum.”

Padok ve taraftarlar için çok fazla beklenti ve heyecanı olan bir yarış. Bu heyecanın bir kısmı, Max Verstappen’in ilk kez hayranlarının önünde, kendi topraklarında yarışacak olmasından kaynaklanacak. Soçi’deki ev yarışınıza sadece birkaç hafta kaldı – bu bir sürücüye ne gibi bir beklenti veya motivasyon veriyor?

“Bir ev yarışı çok özeldir. Her Formula 1 sürücüsünün bir ev yarışı yok, bu yüzden onlardan biri olmak beni çok şanslı hissettiriyor.

Sizi destekleyen insanların önünde yarıştığınızda, zor seanslarda güç vermek için size çok daha fazla motivasyon sağlar, ancak aynı zamanda elinizden gelen en iyi işi yapmak istemenize baskı katar ve bazen bir yarış hafta sonunda işler istediğiniz gibi gitmez.”

Monako Grand Prix’i Haas İçin Kabus Gibi

Mercedes için geçişin zor olduğu pistte trafik sorunu

Islak Monako havasında Williams için hareketli bir gün

İyi görünüyordu ve araç iyi hissettiriyordu ama Q2’de olmadı.

Monako’da Yağmur Altında Gp’si

Daha düzenli bir Cumartesi günü geçirmemiz gerektiği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.