Benim tarafımdan kötü şanstı

‎Pit stopta arabada otururken, birşeylerin ters gittiğini biliyordum ve Sainz'ın, sonra Norris'i geçmenin hesabını yapıyordum. Süre 30 saniyeye geldiğinde, inanamadım.

‎Pit stopta arabada otururken, birşeylerin ters gittiğini biliyordum ve Sainz’ın, sonra Norris’i geçmenin hesabını yapıyordum. Süre 30 saniyeye geldiğinde, inanamadım.

Açıkçası büyük hayal kırıklığı yaratıyor ve bir daha olmaması için öğrenmemiz gereken şeyler var dedi. Benim tarafımdan kötü şanstı ve takım olarak pit stoplarımızı geliştirmek bizim için bir öncelik olacağını söyledi.

Pit stoplarımız bu yılki en güçlü özelliğimiz olmadı diyen sürücü eklemeden de geçemedi suçlayacak kimse yok.

Takım olarak sadece daha iyi olmamız gerekiyor.‎

‎15 ve 20. tur arasında, Max ve benim aramda iyi bir fark vardı, ancak Max temposunu arttırmaya başladığında, ön sol tarafta onunkinden daha fazla aşınma olduğunu fark ettim ve biraz hız kaybettim.

Pitstop’ta bir boşluk vardı ve belki de mücadele edecek olsak da galibiyet için savaşmak zor olacaktı, ancak ikincilik en azından mümkün olmalıydı.‎

‎Takım yaşananları masaya yatırmak için Salı günü yarışı detaylı bir şekilde, daha iyi neler yapabileceğimi ve daha iyi neler yapabileceğimizi anlamak için bir toplantı yapacak,

Toplantıdan sonra yolumuza devam edeceğiz ve Bakü’ye hazır olacağız. ‎

Valtteri Bottas

Aston Martin’in ilk Formula 1 podyumu

Pierre Gasly’nin kariyerindeki üçüncü podyumu

En başından beri sansasyonel bir yarıştı

Pierre Gasly:”Ne inanılmaz bir hafta sonu”

Üst üste ikinci puan finişi