Singapur Gp’si Takvimi Sağlama Aldı.

Singapur’un 2022’den 2028’e kadar yedi yıl daha FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası kapsamında Formula 1 Singapur Grand Prix’sine ev sahipliği yapmaya devam edeceğini duyurdu.

Singapur gece yarışı, 2008’deki çıkışından bu yana 12 kez düzenlendi. En son 2019’da düzenlendiğinde yaklaşık 268.000 seyirci katıldı ve yarışa en yüksek ikinci katılım oldu.

Bu, Formula 1 Singapur Grand Prix’sinin, şehrin kalbinden geçen benzersiz bir sokak pistine sahip ilk gece yarışı olarak yarış takviminde en çok beklenenlerden biri olmaya devam 2028’e kadar devam edebilmeyi garantiledi.

Singapur yarış deneyimi, Circuit’in ötesine uzanan heyecan verici bir yaşam tarzı ve eğlence programı serisiyle de yükselmektedir.

2008’deki çıkışından bu yana, yarış 1,5 milyar S dolardan fazla turizm geliri ve 550.000’den fazla benzersiz uluslararası ziyaretçi çekti.

Yarış ayrıca mühendislik, inşaat ve konaklama sektörlerindeki yerel işletmeleri de desteklemektedir.

Yarış organizasyonunun %90’ı Singapur merkezli şirketlere her yıl alt sözleşme yaparak iş olanakları sağlıyor ve işletmelerin ekonomik faydalar elde etmelerini ve yetenekleri inşa etmelerini sağlarken, yeni iş fırsatları elde ediyor.

Yılda yaklaşık 30.000 personel, yüklenici ve paydaş Marina Bay Street Circuit’te çalışmak üzere akredite edilir ve öğrencilere etkinlik alanlarında operasyonel roller, konukseverlik personeli ve gönüllü yarış mareşalleri için eğitim verilir.

Bu yıldan itibaren organizatörler, Singapur yarışının karbon ayak izini azaltmak ve daha sürdürülebilir iş modellerine geçişi teşvik etmek için birlikte çalışacak.

Girişimler arasında yenilenebilir enerji kaynaklarına geçmek, geri dönüşüm çabalarını artırmak ve sürdürülebilir malzemelere geçmek yer alıyor.

Formula 1 ayrıca süreç ve hacim optimizasyonu yoluyla ve mevcut en az karbon yoğun taşımayı kullanarak lojistik ve seyahat verimliliğini en üst düzeye çıkarmayı araştırıyor.

Yeni dönemin geri kalanında uygulanacak diğer yeşil girişimlerin geliştirilmesine rehberlik edecek tam bir sürdürülebilirlik denetimi yapılacaktır.

SGP, kurumsal sürdürülebilirlik çalışmalarının bir parçası olarak, yerel toplulukla etkileşime girmeye ve etkinlik personeli ve gönüllüler arasındaki çeşitliliği teşvik etmeye devam edecektir şeklinde açıkladı.

Bu, Singapur için dördüncü sözleşme yenilemesi ve yedi yıllık uzatma, yarışın bugüne kadarki en uzunu.

Ulaştırma Bakanı ve Ticari İlişkilerden Sorumlu Bakan S Iswaran şunları söyledi:  Singapur F1 yarışı turistler, küresel etkinlikler ve iş toplantıları için güçlü bir odak noktası olmaya devam ediyor.

Bir dönem uzatmanın Singapur’a getirebileceği uzun vadeli faydaları iyice değerlendirdikten sonra, F1 yarışına 7 yıl daha ev sahipliği yapmaya devam etmeye karar verdik.

Bu yılki ve gelecekteki yarışların, büyük ölçekli uluslararası spor etkinlikleri olarak, mevcut pandemi durumu ve halk sağlığı değerlendirmesi ile bilgilendirilmiş, COVID’e uygun olmasını sağlayacağız.

Singapur GP’den Bay Ong Beng Seng şunları söyledi: “Gece yarışının yedi yıl daha devam edeceği için çok memnunuz.

Yarış takvimindeki bu muhteşem etkinliği on yıldan fazla bir süre kutladıktan sonra, başarısını geliştirmeyi ve gece yarışını daha yükseklere taşımak için Formula 1’in yanı sıra ortaklarıyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

Formula 1 Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali şunları söyledi: “Formula 1’in singapur’da yedi yıl daha yarışmaya devam edeceği için mutluyum.

Marina Bay Street Circuit, 2008’de F1 tarihindeki ilk gece yarışına ev sahipliği yaptı ve Singapur o zamandan beri taraftarları, takımları ve sürücüleri heyecanlandırmaya devam etti.

Singapur, F1 takviminde özel bir yere sahiptir ve bu uzantı, Sporu Asya’da büyütmeye devam etme konusundaki uzun vadeli taahhüdümüzün bir parçasıdır.

Etkinliğin karbon ayak izini azaltmak için mevcut olan planlar etkileyici ve 2030 yılına kadar bir spor olarak Net Sıfır Karbon olma planlarımıza uygun ve Formula 1 bu inanılmaz şehre geri dönerken Singapur GP ve Singapur Turizm Kurulu ile başarılı ilişkimizi sürdürmeyi dört gözle bekliyorum.”

Singapur Turizm Kurulu İcra Kurulu Başkanı Keith Tan şunları söyledi: “Singapur Grand Prix’sine yedi yıl daha ev sahipliği yapmaya devam etmekten gurur duyuyoruz.

Singapur’un canlı ve heyecan verici bir küresel şehir olarak konumunu pekiştiren, dünyada benzeri olmayan bir deneyimdir.

STB, yarış deneyimini geliştirmek ve etkinliğin tamamını F1 takvimindeki en çevresel açıdan sürdürülebilir sokak pistlerinden biri haline getirmek için yeni fikirler ve konseptler sunmak için ortaklarımızla birlikte çalışma fırsatını memnuniyetle karşılamaktadır.

kaynak : https://singaporegp.sg/

Kevin Magnussen İspanya GP Değerlendirmeleri

McLAREN RACING, FORMULA E’DE YARIŞACAK

“Yaptığımız güncellemelerle aracımızın nasıl performans göstereceğini görmek ilginç olacak.”

1991’den beri Formula 1 İspanya Grand Prix’sine ev sahipliği yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.