İtalya, Imola’yı takviminde tutmak istiyor

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi di Maio, Monza'ya ek olarak Imola'yı da Formula 1 takviminde tutmak istediklerini belirtti.

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi di Maio, Monza’ya ek olarak Imola’yı da Formula 1 takviminde tutmak istediklerini belirtti.

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi di Maio, Monza’ya ek olarak Imola’yı da Formula 1 takviminde tutmak istediklerini belirtti.

Imola, geçtiğimiz hafta sonu heyecanlı ve bol olaylı bir yarışa ev sahipliği yaparken, yetkililer takvimde kalıcı olmayı hedefliyorlar.

Yarış organizatörleri, bu kapsamda gelecek yılki potansiyel yarışın seyircili yapılmasını da istiyorlar. Bu bağlamda Stefano Domenicali ile bir görüşme gerçekleştiren İtalya Dışişleri Bakanı Luigi di Maio’ya güveniyorlar.

Di Maio, “Made in Italy’yi daha da tanıtmamızı mümkün kılan bu etkinlikten oldukça memnunum.”

“Gelecek yıl Imola’da tekrar bir yarış düzenlemeye çalışacağız. Monza ile beraber kalıcı olmasını istiyoruz. Bunlar F1’in kökleri. Imola’yı müze olarak değil, Formula 1’in geleceği olarak görmek istiyoruz.”

“Imola yarışı, muhteşem bir spor etkinliği ve dünyaya İtalya’nın sahip olduklarını tanıtmak için ideal bir platform. Şimdi Emilia-Romagna bölgesi Başkanı Stefano Bonaccini ile beraber bu yarışı Formula 1 takviminde tutmak için her şeyi yapıyoruz.”

“Umarız bu yılki yarış, burada taraftarsız geçen son yarıştır ve gelecek yıl tribünlerde yeniden seyirciler olur. Ancak çoğu şey aşılanma oranına bağlı olacak.” dedi.

Parc Ferme Nedir?

Parc Ferme; Formula 1’de 2003 yılından beri uygulanan bir FIA kuralıdır. Fransızca bir kelime olan Parc Fermé‘nin, Türkçe karşılığı “Kapalı…

14-16 Mayıs Yarış Programı

Belirtilen zamanlar, seans başlama saatleridir, canlı yayın saatleri yayıncıya göre değişiklik gösterebilir. Bu hafta Formula1 dışında dop dolu. İyi Seyirler…

Resmi: 13 Haziran’daki 2021 Türkiye GP iptal edildi.

Formula 1, 2021 yarış takviminde yeni Covid-19 seyahat kısıtlamaları ile birlikte bir güncelleme sağladı, yani 11-13 Haziran’da Türkiye’de yarışmak artık…

Dramatik kazadan bu yana F1 aracının direksiyonunda

Romain’in Haas aracının yanan enkazından kaçışı Kasım 2020’de dünya çapında dikkat çekti ve 35 yaşındaki oyuncu ellerinde sadece ciddi yanıklarla…

Anneler Günü

Tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım. Başta şehit anneleri olmak…