İtalya, Imola’yı takviminde tutmak istiyor

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi di Maio, Monza’ya ek olarak Imola’yı da Formula 1 takviminde tutmak istediklerini belirtti.

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi di Maio, Monza’ya ek olarak Imola’yı da Formula 1 takviminde tutmak istediklerini belirtti.

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi di Maio, Monza’ya ek olarak Imola’yı da Formula 1 takviminde tutmak istediklerini belirtti.

Imola, geçtiğimiz hafta sonu heyecanlı ve bol olaylı bir yarışa ev sahipliği yaparken, yetkililer takvimde kalıcı olmayı hedefliyorlar.

Yarış organizatörleri, bu kapsamda gelecek yılki potansiyel yarışın seyircili yapılmasını da istiyorlar. Bu bağlamda Stefano Domenicali ile bir görüşme gerçekleştiren İtalya Dışişleri Bakanı Luigi di Maio’ya güveniyorlar.

Di Maio, “Made in Italy’yi daha da tanıtmamızı mümkün kılan bu etkinlikten oldukça memnunum.”

“Gelecek yıl Imola’da tekrar bir yarış düzenlemeye çalışacağız. Monza ile beraber kalıcı olmasını istiyoruz. Bunlar F1’in kökleri. Imola’yı müze olarak değil, Formula 1’in geleceği olarak görmek istiyoruz.”

“Imola yarışı, muhteşem bir spor etkinliği ve dünyaya İtalya’nın sahip olduklarını tanıtmak için ideal bir platform. Şimdi Emilia-Romagna bölgesi Başkanı Stefano Bonaccini ile beraber bu yarışı Formula 1 takviminde tutmak için her şeyi yapıyoruz.”

“Umarız bu yılki yarış, burada taraftarsız geçen son yarıştır ve gelecek yıl tribünlerde yeniden seyirciler olur. Ancak çoğu şey aşılanma oranına bağlı olacak.” dedi.

Monako Grand Prix’i Haas İçin Kabus Gibi

Haas F1 Takımı, Pazar günü Circuit de Monaco’da düzenlenen Monako Grand Prix’sinde çifte yarış dışı ile sonuçlandı. Prenslik’teki sağanak yağmur…

Mercedes için geçişin zor olduğu pistte trafik sorunu

Monako’daki Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı’nın P5’te George ve P8’de Lewis ile birden fazla gecikme ve kesinti içeren bir yarıştan sonra…

Islak Monako havasında Williams için hareketli bir gün

Değişken koşullar ve kırmızı bayraklar, puansız zorlu bir hafta sonu gördü Nicholas Latifi’nin P15’e kadar yükseldiği Monte Carlo’da yağışlı hava…

İyi görünüyordu ve araç iyi hissettiriyordu ama Q2’de olmadı.

Haas F1 Takımı pilotları Kevin Magnussen ve Mick Schumacher, 2022 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 7. haftasında Monako Grand Prix’sinde…

Notice: Undefined offset: 5 in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/blockspare/src/blocks/latest-posts-list/index.php on line 323

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.