F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri

Türkiye'nin Motor Sporları Sitesi

Resmi: Formula1, 2021 Japonya Grand Prix’sinin iptal edildiğini doğruladı

Formula 1, 2021 Japonya Grand Prix’sinin iptal edildiğini açıklarken, yarış organizatörleri Covid-19 salgınıyla ilgili “devam eden karmaşıklıkları” gerekçe gösterdi.

Geçen yıl da koronavirüs durumu nedeniyle iptal edilen yarış, Rusya Grand Prix’si ve yeniden planlanan Türkiye GP’den sonra planlanan üçlü başlıktaki üçüncü etkinlik olan Ekim ayı ortasında yapılacaktı.

Ancak Çarşamba sabahı Suzuka pistindeki yarışın devam etmeyeceği açıklandı.

Formula 1’den yapılan açıklama şöyle: “Japonya’daki organizatör ve yetkililerle devam eden görüşmelerin ardından, Japon hükümeti tarafından ülkede devam eden pandemi karmaşıklıkları nedeniyle bu sezon yarışı iptal etme kararı alındı.

“Formula 1 şimdi revize edilmiş takvimin ayrıntıları üzerinde çalışıyor ve son detayları önümüzdeki haftalarda açıklayacak.

“Formula 1 bu yıl ve 2020’de, devam eden belirsizliklere uyum sağlayabileceğimizi ve çözüm bulabileceğimizi kanıtladı ve bu yıl ve sonrasında Formula 1 etkinliklerine ev sahipliği yapacak konumlara olan ilgi seviyesinden heyecan duyuyor.”

2021 takvimindeki en son haberler için göz Formula1.com’daki takvime göz kulak olun. Muhtemel seçenekler arasında 2.nci bir Türkiye Gp’si var.

Aston martin Cuma antrenman seansını da ilk on da

Gasly: Performans açısından olumlu bir gün oldu

Kimi Raikkönen ve Antonio Giovinazzi iki antrenman seansında rekabetçi

Birinci Serbest Antrenman – Rusya Grand Prix 2021