Yeni FIA başkanı, Sulayem

Mohammed Ben Sulayem, Jean Todt’un yerine önümüzdeki dört yıl boyunca FIA’nın yeni başkanı olarak seçildi.

Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşı, baş rakip ve uzun süredir FIA’nın spordan sorumlu başkan yardımcısı Graham Stoker’a (yüzde 36,62) karşı oyların yüzde 61,62’sini aldı ve yeni FIA başkanı oldu.

2009’dan bu yana zirvede yer alan Todt, izin verilen maksimum süre olan üç dönem hizmet etmiş olması ve kural gereği tekrar aday olamadı.

60 yaşındaki Sulayem, FIA’nın 117 yıllık tarihinde Avrupa dışı ilk başkanı olmuş oldu.

Direksiyon başında 14 kez FIA Orta Doğu Rallisi şampiyonu olarak FIA Dünya Motor Sporları Konseyi Orta Doğu Başkan Yardımcılığı görevini işgal etmişti.

Sulayem’in ‘FiA for Members’i, küresel motor sporlarına katılımın iki katına çıkarılması da dahil olmak üzere çeşitli başarıların mimarı.

“Bugün Paris’teki Yıllık Genel Kurul’un sonunda FIA Başkanı seçildiğim için çok onur duyuyorum.”

Mohammed Ben Sulayem

“Tüm Üye Kulüplere gösterdikleri saygı ve güven için teşekkür ediyorum. Graham’ı kampanyası ve Federasyon’a olan bağlılığı için tebrik ediyorum.

“FIA ve Üyelerinin adına Jean Todt’a son 12 yılda elde edilen her şey için sonsuz şükranlarımı sunduğunu söyleyen yeni patron,

“Önemli çalışmaların peşinde koşmaya ve motor sporları ve mobilitenin ileriye doğru daha fazla adım atmasını sağlamaya kararlıyım.”

Sulayem, Carmelo Sanz de Barros’u senato başkanı, Robert Reid’i spordan sorumlu başkan yardımcısı ve Tim Shearman’ı başkan yardımcısı olarak atadı.

Monako Grand Prix’i Haas İçin Kabus Gibi

Mercedes için geçişin zor olduğu pistte trafik sorunu

Islak Monako havasında Williams için hareketli bir gün

İyi görünüyordu ve araç iyi hissettiriyordu ama Q2’de olmadı.

Monako’da Yağmur Altında Gp’si

Daha düzenli bir Cumartesi günü geçirmemiz gerektiği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.