Jerez’de sakatlanan Martin’in yerine Rabat

Eski MotoGP sürücüsü ve 2014 Moto2 şampiyonu Tito Rabat, Portimao'da geçirdiği büyük kaza nedeniyle ameliyat olacak Jorge Martin'in yerine İspanya GP'de piste çıkacak.

Eski MotoGP sürücüsü ve 2014 Moto2 şampiyonu Tito Rabat, Portimao’da geçirdiği büyük kaza nedeniyle ameliyat olacak Jorge Martin’in yerine İspanya GP’de piste çıkacak.

Pramac Racing’den Jorge Martin, geçen Cumartesi meydana gelen büyük kazanın ardından, skırıkları düzeltmek için bu öğleden sonra Barselona’daki Dexeus Üniversite Hastanesi’nde ameliyat olacak.

Martin’in 4. tur için ekarte çıkmasıyla, eski MotoGP™ sürücüsü ve mevcut WorldSBK yıldızı Tito Rabat, İspanya GP’de vatandaşının yerini alacak.

Ducati test binicisi Michele Pirro, İtalyan Mugello’daki Bologna fabrikası için özel bir teste katılırken 29 ve 30 Nisan’da meşgul olacak. Bu nedenle, Ducati ile aynı fikirde olan takım, Rabat’a Desmosedici GP21’de Jerez’deki İspanya GP’de yarışma fırsatı sunmaya karar verdi.

Katalonya doğumlu sürücü, 2014’te Moto2 Dünya Şampiyonu oldu ve önceki üç sezonda MotoGP’de™ Avintia Esponsorama Racing Ducati takımıyla yarıştı, bu yüzden motoru çok iyi biliyor.

Deniz Öncü bugünkü Katalan GP’sinde harika bir gösteri sundu

Gardner, 2022 için Tech3 KTM Factory Racing MotoGP’de.

Sakatlanan Alex Rins Katalan’da yok.

Johann Zargo ve jorge Martin 2022’de Pramac Racing Takımında Devam.