Max tur rekorunu elinde tutuyor.

İklim değişikliği acil durumu her küresel organizasyon üzerinde derin bir etki yaratıyor ve Net sıfır karbon ayak izi ve döngüselliğe geçiş için çabalarken McLaren olarak sürdürülebilirlik gündemimizi geliştirmede yalnız değiliz.

Barselona’daki pistin 16 virajı var, tur uzunluğu 4.675 km’dir ve Max tur rekorunu elinde tutuyor.

Oracle Red Bull Racing’de size biraz daha fazlasını sunmak istiyoruz, işte İspanya Grand Prix’sine ev sahipliği yapan Barselona hakkında bilmediğiniz beş şey.

National Geographic tarafından ‘En İyi Plaj Şehri’ seçilmesine rağmen, 1992 Yaz Olimpiyatları’ndan önce Barselona’nın plajı yoktu.

Olimpiyatlardan önce, kıyı şeridi sadece kullanılmayan endüstriyel fabrikalardı. Olimpiyatlara hazırlanırken yıkıldılar ve yerine Mısır’dan gelen kumlarla iki milden fazla sahil şeridi, yerine yeni bir limanla birlikte yerleştirildi.

Barca Hesaplaşmasına Hazır
Barca Hesaplaşmasına Hazır© Getty Images

‎Gustave Eiffel’in ilk planı, Paris’in Barselona’daki en ikonik dönüm noktasını inşa etmekti; ancak Katalan yetkililer mimarın planını reddetti.

Eiffel’in şirketi, 1888’de Barselona Dünya Fuarı (Barselona Evrensel Fuarı olarak adlandırılan) için kuleyi tasarladı, ancak efsaneye göre, sorumlular manzaraya çirkin bir katkı olacağını ve sakinleri arasında popüler olmayacağını söyleyerek teklifi reddetti.

Sagrada Familia’nın İnşası Piramitlerden Daha Uzun Sürdü

Mısır’daki Büyük Giza Piramitleri sadece 20 yılda inşa edilirken, Sagrada Familia 200 yıl sürdü ve bu sayı giderek artıyor.

Gaudi tasarımı bazilika, dünyanın en büyük bitmemiş Roma Katolik kilisesidir. İnşaatın 2026’da tamamlanması gerekiyordu, ancak COVID-19 salgını nedeniyle bu ertelendi.

Ana özellik, binanın 984 metrede duran yüksekliğidir. Gaudi, şehrin en yüksek noktasının tanrı yapımı bir yapı olması gerektiğine inanıyordu, deniz seviyesinden 984 metre yükseklikte olan Montjuic Dağı’na atıfta bulunuyordu.

Barselona'nın Harika Şehri
Barselona’nın Harika Şehri© Getty Images

Kraliyet Altın Madalyası Alan Tek Şehir

Katalan başkenti, İngiliz Mimarlar Kraliyet Enstitüsü’nden mimarlık için Kraliyet Altın Madalyası alan ilk ve tek şehirdir.

Mimarlık için bu onur, 1848’den beri her yıl bir bireyin veya grubun mimariye yaptığı önemli katkıların tanınması için Kraliçe adına verilmektedir. Şehrin mimarisi, dünyadaki birçok çağdaş mimar üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Yapabilirseniz RB18'i Yakalayın
Yapabilirseniz RB18’i Yakalayın© Getty Images

Barselona’da ‘Metre’nin Resmi Uzunluğu Belirlendi

1791’de Fransız Bilimler Akademisi için çalışan Fransız astronomlar ve matematikçiler Pierre Méchain ve Jean-Baptiste Delmbre, metrenin resmi ölçümünü belirledi.

Çift, Barselona limanına bakan Montjuïc’in kalesini gözlem amacıyla kullandı. İkisi resmi uzunluğu belirlemeden önce iki farklı ölçüm vardı.

Monako Grand Prix’i Haas İçin Kabus Gibi

Mercedes için geçişin zor olduğu pistte trafik sorunu

Islak Monako havasında Williams için hareketli bir gün

İyi görünüyordu ve araç iyi hissettiriyordu ama Q2’de olmadı.

Monako’da Yağmur Altında Gp’si

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.