Ali Türkkan Balkan Ralli Kupası’nda Şampiyonluğa Ulaştı

Red Bull sporcusu Ali Türkkan, 2021 Balkan Ralli Kupası’nda gençler kategorisinde zafere ulaşarak tarihi bir başarı elde etti.

Ralli parkurlarının parlayan yıldızı Ali Türkkan başarılarına bir yenisini daha ekledi. Ali, 2021 Balkan Ralli Kupası kapsamında Sırbistan Rallisi’nde gençler kategorisinde parkura çıktı ve şahane performansını şampiyonluk kupası ile süslemeyi başardı.

Ali Türkkan Balkan Ralli Kupası şampiyonu
Ali Türkkan Balkan Ralli Kupası şampiyonu© Castrol Ford Team Türkiye

Castrol Ford Team Türkiye adına yarışan Red Bull sporcusu Ali Türkkan, 2021 Balkan Ralli Kupası’nda gençler kategorisinde mücadele etti.

Sezonun son yarışı olan Sırbistan Rallisi’nde şampiyonluğunu ilan etti. 5 ayaktan oluşan Balkan Ralli Kupası’na Eskişehir’de elde ettikleri zaferle başlayan Ali Türkkan ve co-pilotu Onur Vatansever, Sırbistan’da ilk günkü etapların ardından şampiyonluğu garantiledi.

Türkiye’de yetişen en yetenekli genç pilotlar arasında yer alan Ali, elde ettiği bu başarıyla Yağız Avcı’dan sonra Avrupa’da şampiyonluk kupası kaldıran ilk Türk pilot oldu.

Ali Türkkan ve Onur Vatansever
Ali Türkkan ve Onur Vatansever© Castrol Ford Team Türkiye

Yağız Avcı’nın mentörlüğünde çalışmalarına devam eden Ali Türkkan, iki çeker kategorisinde de zafere ulaştı.

Pazar günü koşulacak etapların ardından kupalarına kavuşacak olan yetenekli pilotun elde ettiği bu başarılar, Red Bull’un kanatları altında parlak bir geleceğe işaret ediyor.

Monako Grand Prix’i Haas İçin Kabus Gibi

Mercedes için geçişin zor olduğu pistte trafik sorunu

Islak Monako havasında Williams için hareketli bir gün

İyi görünüyordu ve araç iyi hissettiriyordu ama Q2’de olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.