F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri

Türkiye'nin Motor Sporları Sitesi

Shell Helix Türkiye Ralli Şampiyonası’nı Desteklemeye Devam Ediyor

Shell Helix, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en önemli otomobil sporları serisi Türkiye Ralli Şampiyonası’nı bu sene de isim sponsoru olarak destekliyor.

Pandemi koşullarında tüm önlemler alınarak gerçekleştirilecek Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası, 24-25 Nisan tarihlerinde FIA Avrupa Ralli Kupası’na dahil Eskişehir Rallisi ile başlayacak.

Shell & Turcas CEO’su Emre Turanlı;

“Geçtiğimiz yıl Kovid-19 salgını sebebiyle maalesef ara verilen şampiyonaya, bu sene de Shell Helix markamız ile katkıda bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda, değişken sıcaklıklarda, toprak ve asfalt yollarda zorlu şartlarda birbiriyle yarışan araçların maruz kaldığı şartlar nedeniyle, güç veya performans kaybı olmaksızın motoru koruyup yağlayacak güvenilir ürünlerin kullanılması ekiplerin başarısında hayati bir rol oynuyor.

Binek araçlarda yüksek motor performansı sağlamaya yardımcı olacak şekilde geliştirilen Shell Helix ile 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’na katılacak pilotlara, her etapta araçlarından en fazlasını almalarına yardımcı olacağız” dedi.

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı ise Dünya çapında otomobil sporlarına katkı veren bir marka ile iş birliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtirken, “Shell Helix’in Dünya otomobil sporları organizasyonlarında çalıştığı marka ve ekiplere, motor performanslarını yükseltmekte verdiği katkıyı biliyoruz. Shell Helix’in, 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’na da hem ismi ile, hem de performansıyla değer katacağına inanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen ve 6 ayaktan oluşan Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası, 24-25 Nisan’da Eskişehir Rallisi ile başlayarak 23-24 Ekim’de İstanbul’da sona erecek.

Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası Takvimi:

23 – 24 Nisan … ESOK Rally / ESKİŞEHİR
29 – 30 Mayıs … Yeşil Bursa Rallisi / BURSA
03 – 04 Temmuz … Hitit Rallisi / ANKARA
07 – 08 Ağustos … Kocaeli Rallisi / KOCAELİ
04 – 05 Eylül … Ege Rallisi / DENİZLİ
23 – 24 Ekim … İstanbul Rallisi / İSTANBUL

Ali Türkkan Balkan Ralli Kupası’nda Şampiyonluğa Ulaştı

Ayhancan Güven Monza’da Yine Zirvede

McLaren Racing ve Arrow Electronics, McLaren F1 ve Arrow McLaren SP takımlarıyla Ortaklığını uzattı.

Lawson için çifte podyum Kiwi’nin DTM şampiyonluğu liderliğini uzattı