Hırvatistan’da Toyota Yaris WRC’nin yeni yolları bekleniyor

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team, 2021 FIA Dünya Ralli Şampiyonası Hırvatistan Rallisi’nin (22-25 Nisan) üçüncü turunda yeni bir zorlukla karşılaşmaya hazır.

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team, 2021 FIA Dünya Ralli Şampiyonası Hırvatistan Rallisi’nin (22-25 Nisan) üçüncü turunda yeni bir zorlukla karşılaşmaya hazır.

Arctic Rally Finland’dan sonra, bu WRC için yepyeni bir etkinlik olacak ve aynı zamanda 2019 sezonundan bu yana Rallye Monte-Carlo gibi etkinliklerde yaşanan kış koşulları olmadan düzenlenen ilk gerçek asfalt rallisi olmaya hazırlanıyor.

Hırvatistan’a ilk ziyaretini hem üreticilerin hem de sürücülerin sıralamalarına liderlik eden ve toyota Yaris WRC ile asfalt konusundaki güçlü rekorunu sürdürmeyi hedefleyen ekip gerçekleştirildi. 20 yaşındaki Kalle RovanperğWRC’nin en genç lideri olarak gelirken, Sébastien Ogier ve Elfyn Evans takım arkadaşlarının sadece sekiz puan gerisindeler.

Hırvatistan Rallisi başkent Zagreb’de yapılacak ve çeşitli asfalt yollarda koşulacak. Yıpranmış ve pürüzsüz yüzeylerin bir karışımı beklenir ve bazı bölümler hızlı ve akıcı olurken, diğer parçalar daha dar ve bükümlü olacaktır.

Perşembe sabahı Zagreb’e yakın bir sarsıntı sonrasında, ralli Cuma sabahı üç gün boyunca toplam 300 rekabetçi kilometrelik 20 etaptan ilkiyle başlayacak. İlk iki gün, her biri gün ortası hizmetine bölünmüş dört aşamadan oluşan iki döngüden oluşan şehrin güney-batısında gerçekleşir. Pazar günü, her ikisi de iki kez çalıştırılacak son bir çift test için kuzeye gidiyor.

Sezonun açılış iki turunu altıncı sırada tamamlayan Takamoto Katsuta, TOYOTA GAZOO Racing WRC Challenge Programı kapsamında bir kez daha dördüncü bir Yaris WRC sürecek.

Kevin Magnussen İspanya GP Değerlendirmeleri

Haas F1 Takımı, 2022 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası İspanya Grand Prix’sinin 6. turu için Avrupa’ya geri dönüyor. Bu, VF-22’nin…

McLAREN RACING, FORMULA E’DE YARIŞACAK

Takım, Mercedes-EQ Formula E Takımı’nın satın alınmasıyla oluşacak McLaren Racing, 2022/2023 ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’na Dokuzuncu Sezondan itibaren…

“Yaptığımız güncellemelerle aracımızın nasıl performans göstereceğini görmek ilginç olacak.”

Tıpkı hareketli şehir hayatını çarpıcı kumlu plajlarla birleştiren şehir gibi, Circuit de Barcelona-Catalunya da her şeyden biraz var. 16 viraja…

1991’den beri Formula 1 İspanya Grand Prix’sine ev sahipliği yapıyor.

Son zamanlarda, İspanya Grand Prix’sinin ortak paydası, mekanı Montmelo pisti olmuştur. Circuit de Barcelona-Catalunya, 1991’den beri Formula 1 İspanya Grand Prix’sine ev sahipliği yapıyor. Tesis,…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.