F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri

Türkiye'nin Motor Sporları Sitesi

Hırvatistan’da Toyota Yaris WRC’nin yeni yolları bekleniyor

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team, 2021 FIA Dünya Ralli Şampiyonası Hırvatistan Rallisi'nin (22-25 Nisan) üçüncü turunda yeni bir zorlukla karşılaşmaya hazır.

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team, 2021 FIA Dünya Ralli Şampiyonası Hırvatistan Rallisi’nin (22-25 Nisan) üçüncü turunda yeni bir zorlukla karşılaşmaya hazır.

Arctic Rally Finland’dan sonra, bu WRC için yepyeni bir etkinlik olacak ve aynı zamanda 2019 sezonundan bu yana Rallye Monte-Carlo gibi etkinliklerde yaşanan kış koşulları olmadan düzenlenen ilk gerçek asfalt rallisi olmaya hazırlanıyor.

Hırvatistan’a ilk ziyaretini hem üreticilerin hem de sürücülerin sıralamalarına liderlik eden ve toyota Yaris WRC ile asfalt konusundaki güçlü rekorunu sürdürmeyi hedefleyen ekip gerçekleştirildi. 20 yaşındaki Kalle RovanperğWRC’nin en genç lideri olarak gelirken, Sébastien Ogier ve Elfyn Evans takım arkadaşlarının sadece sekiz puan gerisindeler.

Hırvatistan Rallisi başkent Zagreb’de yapılacak ve çeşitli asfalt yollarda koşulacak. Yıpranmış ve pürüzsüz yüzeylerin bir karışımı beklenir ve bazı bölümler hızlı ve akıcı olurken, diğer parçalar daha dar ve bükümlü olacaktır.

Perşembe sabahı Zagreb’e yakın bir sarsıntı sonrasında, ralli Cuma sabahı üç gün boyunca toplam 300 rekabetçi kilometrelik 20 etaptan ilkiyle başlayacak. İlk iki gün, her biri gün ortası hizmetine bölünmüş dört aşamadan oluşan iki döngüden oluşan şehrin güney-batısında gerçekleşir. Pazar günü, her ikisi de iki kez çalıştırılacak son bir çift test için kuzeye gidiyor.

Sezonun açılış iki turunu altıncı sırada tamamlayan Takamoto Katsuta, TOYOTA GAZOO Racing WRC Challenge Programı kapsamında bir kez daha dördüncü bir Yaris WRC sürecek.

Kalle Rovanperä, Akropolis Rallisi galibiyetiyle Yunan tanrısı statüsüne ulaştı

20 yaşındaki Finn, 3 rallide ikinci galibiyetini almak için Tanrıların Akropolis Rallisi’nin WRC takvimine dönüşünde yıldız bir sürüş yaptı. Kalle…

Zorlu Yunan klasiği sekiz yıl aradan sonra WRC’ye geri dönüyor

Akropolis fikstürü 2013’ten bu yana ilk kez bu hafta seriye geri dönüyor. FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın en zorlularından biri olarak…

Thierry Neuville Belçika Rallisi’nde Zafere Ulaştı

Hyundai Motorsport’un yıldızı Thierry Neuville kendi evinde müthiş bir zafere imza atarak bu sezonki ilk ralli galibiyetine ulaştı. Thierry Neuville uzun…

Neuville, Belçika Rallisi’nde savaş başlarken takım arkadaşı Breen’in önünde.

Belçikalı sürücü Cuma günü kendi topraklarında liderliği ele geçirmek için üstün. Thierry Neuville, Cuma akşamı Hyundai Motorsport takım arkadaşı Craig…