F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri

Türkiye'nin Motor Sporları Sitesi

Alfa Romeo Racing ORLEN, Monza Grand Prix’sine özel tasarım

Alfa Romeo Racing ORLEN, İtalya Grand Prix’sini Centro Stile Alfa Romeo tarafından oluşturulan özel bir tasarımla kutlayacak.

Bu vesileyle otomobil ve sürücülerin üniformaları üzerinde yaratıcı bir övgü. 1950’de Nino Farina ile F1 tarihindeki ilk şampiyonluğu kazanmaktan bugüne kadar, Alfa Romeo marque ile bu hafta sonu yarışın ev sahibi monza pisti arasında kırılmaz bir bağ var.

Autodromo Nazionale di Monza sadece İtalya GP’nin mekanı değil, aynı zamanda 3 Eylül 1950’de Alfa Romeo’nun Direksiyonda Nino Farina ile Alfetta 158’de Formula 1 tarihindeki ilk şampiyonluğunu kazandığı pist.

Marque ve mekan arasında geçen kırılmaz bağ bu yıl bir kez daha yeniden ortaya çıktı.

İtalya Grand Prix’sini kutlamak için Alfa Romeo Racing ORLEN C41’ler, Centro Stile Alfa Romeo tarafından etkinlik için özel olarak üretilen bir tasarımla piste çıkacak. Gösterinin yıldızı, markanın 111 yıllık tarihini kutlayan logo, renkleri İtalyan bayrağını hatırlamak için yeniden ziyaret edildi.

Motor kapağının üst kısmı, normal karaciğerin geleneksel kırmızı ve beyazını tamamlamak için ‘Quadrifoglio’ yeşiline dönüştürüldü.

Renklerin yeniden yorumlanması, İtalyan bayrağını karaciğerin baskın teması haline getirir.

Centro Stile Alfa Romeo’nun yaratıcı katkısı sadece takımın otomobilleriyle sınırlı değil, aynı zamanda iki Alfa Romeo Racing ORLEN sürücüsünün yarış takımlarını da yeniden yorumluyor.

İtalyan bayrağı, sürücünün bacağındaki dikey çizgilere uzanmak için kıyafetin üst kısmında yer alan 111 logosunda da hayat buluyor, ‘mecazi olarak’ piste kadar uzanıyor.

Bu özel tasarımda yer alan Alfa Romeo Racing ORLEN showcar, yarış etkinliğinin haftası boyunca Arese’deki Alfa Romeo Müzesi’nde ‘özel konuk’ olacak.

Markanın tarihi evi, sıralama ve antrenman seanslarının canlı akışı ve elbette Giulia Salonu’ndaki büyük ekranda yarışın kendisi ile GP’nin duygularını deneyimleyecek yer olacak.

Showcar fuarı, Formula 1’in perde arkasını keşfetme fırsatı sunacak. Müzeyi ziyaret edenler, Monza’dan canlı olarak yayınlanacak sanal bir toplantıda yer alacak olan iki Alfa Romeo Racing ORLEN sürücüsünün video katkısı da dahil olmak üzere sanal bir deneyime katılabilecek ve bu sırada Müzenin konuklarıyla sohbet edebilecekler.

11-12 Eylül hafta sonu için planlanan diğer tüm etkinlikler de Formula 1 temalı olacak: ölçek modellerinden gerçek Alfa Romeo arabalarına ve alfisti hayranlarının iki farklı flashmob’u.

İlki – MINI Flashmob – 11 Eylül Cumartesi günü saat 16:30’da Giulia Salonu’nda, Alfisti hayranları tarafından getirilen ve sergilenen Alfa Romeo ölçekli modellerin yer aldığı müzeyi çevreleyen kısa pistin 1:43 ölçekli reprodüksiyonunda gerçekleşecek.

12 Eylül Pazar günü ‘gerçek’ Alfa Romeo otomobilleri, Müze’yi çevreleyen piste çıkarak ilgi odağı olacak.

Etkinlikte, bu yıl 70’inci yılını kutlayan Alfa Romeo AR51’e özel bir saygı duruşunda bulunulacak. ‘Matta’ (‘çılgın’) olarak bilinen ikonik otomobilin modelleri, büyük, kutlamalı bir İtalyan bayrağı oluşturan flashmob’da başrol oynayacak.

‘Matta’ya saygı duruşu, 12 Eylül Pazar günü öğleden sonra, İtalya Grand Prix’sinde damalı bayrağın ardından sahne arkası döngüsünün bir parçası olan özel bir geçit töreni ve bir konferansla devam edecek.

Geleceğin Alfisti hayranları için ve MINI Flashmob’a ek olarak, Müze, çocukların tek kişilik bir koltuğun tasarımını deneyebilecekleri bir eğitim atölyesi düzenledi.

Togi’nin ölçek modellerinin yer aldığı “1:23 Ölçeği” sergisinin keyfini her yaştan çocuk çıkaracak. 1950’lerin sonundan bu yana ve sadece birkaç çok nadir istisna dışında, bu marka sadece standart olmayan bir formatta Biscione marka otomobil modelleri üretti.

Giulia modellerine özel olarak odaklanan markanın farklı versiyon, renk ve trimlerdeki en ikonik modelleri sergilenecek.

museoalfaromeo.com tam programı takip edebilirsiniz.

Gasly: Performans açısından olumlu bir gün oldu

Kimi Raikkönen ve Antonio Giovinazzi iki antrenman seansında rekabetçi

Birinci Serbest Antrenman – Rusya Grand Prix 2021

Bazı sürücülerin sürüşe çıkmadan önce neden pistte yürüdüklerini hiç merak ettin mi?

Max: İleriye bakmak ve zorlamaya devam etmek önemlidir

Şimdi Sochi Autodrom zamanı.

Takım, Rusya’ya gitmeye hazır ve daime hazır!