Antonio Giovinazzi, 2021 sonunda Alfa Romeo ‘dan ayrılacak

Alfa Romeo sürücüsü Antonio Giovinazzi, üç sezon sonra 2021 Formula 1 şampiyonluğunun sonunda takımdan ayrılacak.

2019’da Melbourne gridinde takım için sıraya girdiği 2011’den bu yana tam bir F1 sezonunda yarışan ilk İtalyan olan Martina Franca doğumlu yarışçı, İsviçreli kadroyla şimdiye kadar 59 yarışa katıldı – ikisi 2017’de Sauber için olmak üzere, sakat pascal Wehrlein yerine ilk maçına çıktı.

Hem takım personeli hem de taraftarları olan popüler bir sürücü olan Antonio, takımdaki deneyimi boyunca inanılmaz bir profesyonel oldu, büyümesine katkıda bulundu ve hem pistte hem de pist dışında% 100 verdi.

2019 Brezilya Grand Prix’sinde beşinci etmenin en iyi sonucunu aldı ve ilk sezonunda Singapur’un ışıkları altında yarışı lider götürmek ve aracı bu sezon birkaç kez Q3’te taşımak gibi bazı özel anlar yarattı.

Alfa Romeo Racing ORLEN, kariyerinin yeni bir bölümüne başlarken harika bir takım arkadaşı ve fantastik bir insan olan Antonio’ya gelecekteki çabaları için en iyisini diliyor.

Frédéric Vasseur: “Bir sürücüye veda etmek asla kolay değildir, özellikle de uzun süredir takımın bir parçası olan Antonio söz konusu olduğunda.

Yollarımızı ayırırken, iyi zamanların anılarını yaşatacak ve kötü anlardan dersler alacağız, bu anların bizi bir takım olarak birlikte büyüttük.

Antonio’ya 2021 sezonundan sonraki geleceği için en iyisini diliyoruz: ondan önce, birlikte bazı iyi sonuçlar elde etmek ve yılı güçlü bir şekilde bitirmek için hala üç yarışımız var.”

Monako Grand Prix’i Haas İçin Kabus Gibi

Mercedes için geçişin zor olduğu pistte trafik sorunu

Islak Monako havasında Williams için hareketli bir gün

İyi görünüyordu ve araç iyi hissettiriyordu ama Q2’de olmadı.

Monako’da Yağmur Altında Gp’si

Daha düzenli bir Cumartesi günü geçirmemiz gerektiği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.