F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri

Türkiye'nin Motor Sporları Sitesi

Elimizden gelenin en iyisini yaptık

Kimi Räikkönen (7 numaralı araç): Alfa Romeo Racing ORLEN C41 : “Aslında oldukça iyi hissettiren bir araçla elimizden gelenin en iyisini yaptık. İyi bir ilk tur attım, birkaç yer uydurdum ve sonra uzun bir ilk stint için gittim dedi.

Aslında pist tamamen pitshop stratejisi üzerine kurulu. Çok fazla geçiş araç üstünlüğünün çok fazla önemli olmadığı ve takımların araçlarını gelecek stratejileri için dayanıklılık ve diğer kriterler için bir test pisti aslında burası.

Raikkönen: Her zaman tek elden plan yapıyorduk ve bence strateji bugün seçebileceğimiz en iyi şeydi. Ne yazık ki, bir kez daha puanlara çok yaklaştık ama yarıştan hiçbir şey alamadık ve eve puansız dönüyoruz. Ancak hala eksik olan küçük bir parçayı bulmak için çalışmaya devam etmeliyiz.” dedi.

Yarış sonucu: 12.

En hızlı tur: 1:22.868 (L54)

Lastikler: Yeni Orta (37 tur) – Yeni Yumuşak (28 tur)

Takım yarışlardaki gelinen noktayı bir ddejavu ya benzeterek; Tekrarlayan geliyorsa,  dejavu  duygusunun gerçek olmasıdır. Başka bir Pazar, neredeyse sıfır yıpranma olan başka bir yarış, ilk on finişe yaklaştık, ancak puan sıralamasına giremedik. Başka bir Pazar, bu sezon dördüncü, orta sahadaki tüm araçlarla savaşabileceğimizi gösterdik, ancak önemli pozisyonların hemen dışında kaldık.

Başka bir P12’de kum macerası, kararlılık ve damalı bayrağa kadar mücadele koyarak elde edildi, Kimi Räikkönen son aşamalarda üç sırayı oluşturuyor. Talihsiz bir olayın – pit-stop sırasında bir lastik – arabalarımızdan birini puan savaşında hak ettiği şekilde yok ettiği başka bir yarış.

Bugün, orta sahanın bizim bölümündeki tüm arabalarla savaşabileceğimizi kanıtladığımız başka bir yarıştı, ancak bunun için gösterecek hiçbir şeyimiz olmadan eve geldik.

Frédéric Vasseur,

Sadece bir arabanın bitiremediği bir yarışta puanların hemen dışında bitirmek, herhangi bir yarış üstü pozisyondan yararlanmak için doğru yerde olduğumuzu gösteriyor, ancak saf liyakat konusunda ilk ona girmek için hala gelişmemiz gerektiğini biliyoruz.

İnancımızı kaybetmeyiz, zaten çok ilerleme kaydettik ve şimdi durmayı düşünmüyoruz.”

Kimi Raikkönen ve Antonio Giovinazzi iki antrenman seansında rekabetçi

Kimi Raikkönen RusyaGp’sinde pistlere geri dönüyor.

Alfa Romeo Racing ORLEN 13 ve 14 ncü

Antonio evinde uçuyor

Alfa Romeo Racing ORLEN, Monza Grand Prix’sine özel tasarım

alfa romeo Alfa Romeo Racing AlphaTauri Antonio Giovinazzi Aston Martin aston martin racing Avusturya Formula1 Avusturya Gp Azerbaycan Bakü Carlos Sainz charles leclerc daniel ricciardo Esteban Ocon Fernando Alonso ferrari ferrari f1 team formula1 Formula 1 Formula1 Azerbaycan Formula 1 Azerbaycan Grand Prix Formula1 Bakü Gp Formula 1 Silverstone haas f1 team Hollanda Grand Prix Kimi Raikkönen lando norris Lewis Hamilton Max Verstappen mclaren Mercedes F1 Team Mick Schumacher Moto3 MotoGp nikita mazepin Pierre Gasly Red Bull Red Bull F1 Red Bull Ring sebastian vettel Sergio Perez Toprak Razgatlıoğlu Valtteri Bottas Yuki Tsunoda İtalya Grand Prix