Kimi Raikkönen RusyaGp’sinde pistlere geri dönüyor.

Tatilden sonra Formula 1‘i karşılayan üçlü kafa vuruşundan kurtulmak için bir hafta sonundan sonra Alfa Romeo Racing ORLEN, 15 için Sochi’ye gidiyor.

Son etkinliklerde iyi işaretler görmüş bir takımın ruhu ve güveni ile Karadeniz kıyılarına yöneliyoruz diyerek duyurdu hayranlarına Rusya Gp’si hazırlıklarını takım.

İlk onda başladığımız iki yarış, sadece şanssız koşullar puanlarda bir sonuç vermemizi engelliyor. Monza ve Zandvoort kadar farklı bir yolda tempo göstererek, Olimpiyat Parkı’nda da bir meydan okuma yapmayı bekleyebileceğimizi bilerek Kafkas Rivierası’na doğru yola çıkıyoruz.

Bütün bir hafta sonunu bir arada tutturmaya ve nihayet eve iyi bir sonuç getirmeye kararlı bir şekilde Soçi’ye doğru yola çıktık, taraftarlarımıza ve evde çalışan yüzlerce insana bir gülümseme veriyoruz.

Frédéric Vasseur, Alfa Romeo Racing ORLEN Takım Müdürü: 

“Son birkaç yarışta gösterdiğimiz olumlular üzerine inşa etmeye ve sonunda sıkı çalışmamızın karşılığını almak için kararlı bu yarışa doğru gidiyoruz.

Zandvoort ve Monza olmak üzere çok farklı iki pistte, sıralama turlarında rekabetçiydik ve bu güçlü ekranları puana dönüştürmeyi garantilemeliyiz.

HQ’daki çalışmalarımız tamamen 2022’ye odaklandı, ancak pist kenarında hala Soçi’den başlayarak sezonun son sekiz yarışını en iyi şekilde yapmaya kararlıyız.”

Kimi Räikkönen (Araba #7): 

“İki raundu kaçırdıktan sonra tekrar araçta olmaktan memnunum. Açıkçası kimse pozitif test görmek istemiyor, ancak bu oldu ve kurallara uymak zorunda kaldık.

Ama hepsi geçmişte kaldı ve şimdi odak noktam Soçi.

Kimi Räikkönen

Takım son birkaç yarışta biraz potansiyel gösterdi, şimdi bunu iyi bir sonuca dönüştürmemiz gerekiyor.

Geri dönmenin farklı hissettireceğini sanmıyorum, sadece işime devam etmek ve umarım iyi bir yarış çıkarmak istiyorum.” dedi.

Antonio Giovinazzi (Car #99): 

“Bu hafta sonu bize son birkaç yarışta yakın olduğumuz iyi sonucu elde etmek için bir şans daha sunuyor.

Arabaya geri döndüğüm için heyecanlıyım, hem Zandvoort hem de Monza ne kadar tempoya sahip olduğumuzu ve gridin ön tarafına doğru nasıl savaşabileceğimizi gösterdi.

Ne yazık ki, her ikisinde de işler planlandığı gibi gitmedi, ancak bu olumlu şeyler üzerine inşa edebilir ve Soçi’de bazı noktaları eve getirebiliriz. Elimizdeki her şeyi vereceğiz.”

Monako Grand Prix’i Haas İçin Kabus Gibi

Mercedes için geçişin zor olduğu pistte trafik sorunu

Islak Monako havasında Williams için hareketli bir gün

İyi görünüyordu ve araç iyi hissettiriyordu ama Q2’de olmadı.

Monako’da Yağmur Altında Gp’si

Daha düzenli bir Cumartesi günü geçirmemiz gerektiği

Monte Carlo’daki Circuit de Monaco’da antrenmanla başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.