F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri

Türkiye'nin Motor Sporları Sitesi

Kimi:büyük sorunlar olmadan basit bir gün oldu.

Yukarıda parlayan güneş, limanda parıldayan Akdeniz'in suları, şehri parçalayan motor gürültüsü; son iki yılın ilk Monako Grand Prix hafta sonundaki ilk eylem günü.

Yukarıda parlayan güneş, limanda parıldayan Akdeniz’in suları, şehri parçalayan motor gürültüsü; son iki yılın ilk Monako Grand Prix hafta sonundaki ilk eylem günü.

Dünyanın en ünlü motor sporları etkinliklerinden birinin tüm ayırt edici özellikleriyle hayal kırıklığına uğratmadı.

Monako heyecan ve tehlike aynı yerde mevcut. Arabalar bariyerlere baktı, bazen okşadı, bazen biraz daha tokat; sürücüler dar pistin küçük sınırlarına karşı güvenlerini arttırdı ve Formula1 hayranları – evet, hayranlar – sokaklarda kulakların pasını söken aşırı yüksek vızıltılarla sürülen 20 arabanın gösterisinin tadını çıkardılar.

Alfa Romeo Racing ORLEN takımı günü olumlu bir ilk gün olarak gördü. Günün çalışmasını engelleyecek önemli bir sorun yoktu ve analiz etmek için bol miktarda veri ve kronometreden bazı rahatlatıcı ilk tepkiler aldıklarını açıkladı takım.

Kimi Raikkönen

Kimi Räikkönen (7 numaralı araç):

Alfa Romeo Racing ORLEN C41

(Şasi 04/Ferrari)

FP1: 10. / 1:14.081 (31 tur)

FP2: 11. / 1:13.065 (31 tur)

Yarın, Monako’da geleneksel olduğu gibi, arabalar garajda kalacak: performans arayışı biraz daha az acele edilecek, ancak her zamanki gibi kapsamlı olacak. Elemeler buralarda çok önemlidir: bu, gerçekte iyice dikilmiş klişelerden biridir ve bu yıl da farklı olmayacaktır.

“Bugün, büyük sorunlar olmadan basit bir gün oldu. Şimdiye kadar, çok iyi, ama cumartesi önemli olan sıralamada iyi bir yer tutabilmek. Kesinlikle hala gelişebiliriz ama diğerleri de gelişebilir, bu yüzden araba için çıkarabileceğimiz her şeyi çıkarmamız ve cumartesi günü bunun bizi nereye koyacağını görmemiz gerekecek.

Bugünkü koşullar iyiydi, ancak diğer hafta sonlarıyla karşılaştırma yapamayız, bu pist çok benzersiz. Zaten fark etmez, yeter ki rekabetçi olsun!”

Antonio Giovinazzi

“Hafta sonumuza olumlu bir başlangıç oldu ve bugün yaptığımız çalışmalardan çok memnunum. FP1 iyiydi ve zaten FP2’de aracın dengesinin geliştiğini hissettim. Günün sonunda P9’dan memnunum, ancak gerçekten önemli olduğunda elemeler: tempoda olmaya devam etmeliyiz.

Antonio Giovinazzi (araba numarası 99): 

Alfa Romeo Racing ORLEN C41

(Şasi 03/Ferrari)

FP1: 12. / 1:14.106 (27 tur)

FP2: 9. / 1:12.746 (28 tur)

Monako’nun eşsiz bir pist olduğunu, başka bir şeyle karşılaştırılmasının zor olduğunu düşünüyorum ve bence bize gerçekten uyuyor: Cumartesi gününden önce biraz daha gelişebilirsek, kendimize güvenebiliriz.”

alfa romeo Alfa Romeo Racing AlphaTauri Antonio Giovinazzi Aston Martin aston martin racing Avusturya Formula1 Avusturya Gp Azerbaycan Bakü Carlos Sainz charles leclerc daniel ricciardo Esteban Ocon Fernando Alonso ferrari ferrari f1 team Formula 1 formula1 Formula1 Azerbaycan Formula 1 Azerbaycan Grand Prix Formula1 Bakü Gp haas f1 team Hollanda Grand Prix Kimi Raikkönen lando norris Lewis Hamilton Max Verstappen mclaren Mercedes F1 Team Mick Schumacher Moto3 MotoGp nikita mazepin Pierre Gasly Red Bull Red Bull F1 Red Bull Ring Rusya Grand Prix sebastian vettel Sergio Perez Toprak Razgatlıoğlu Valtteri Bottas Yuki Tsunoda İtalya Grand Prix