F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri

Türkiye'nin Motor Sporları Sitesi

Robert Kubica üç günlük Barcelona’yı test edecek

Alfa Romeo Racing ORLEN'in yedek sürücüsü Robert Kubica, bu haftaki İspanya Grand Prix'sinin ilk antrenman seansında ve yarıştan hemen sonraki iki günlük testlerde takımın C41'inin kokpitine geri dönecek ve 2022'de kullanılacak yeni 18 inç Pirelli lastiklerini deneyen ilk sürücü olacak.

Alfa Romeo Racing ORLEN’in yedek sürücüsü Robert Kubica, bu haftaki İspanya Grand Prix’sinin ilk antrenman seansında ve yarıştan hemen sonraki iki günlük testlerde takımın C41’inin kokpitine geri dönecek ve 2022’de kullanılacak yeni 18 inç Pirelli lastiklerini deneyen ilk sürücü olacak.

Robert, 2021’inde zaten büyük bir etki yapan bir mekanda arabada olacak. Barcelona, popüler Pole’un sezona yoğun başlamasında gerçekten büyük bir rol oynadı: Şubat ayında takımın 2021’deki ilk oraya gitti ve Nisan ayında Avrupa Le Mans Serisi sezon açılışını kazanmak için Katalonya’ya döndü.

“Bu Cuma ve gelecek hafta tekrar araçta olmayı dört gözle bekliyorum.”

Robert Kubica, Yedek Sürücü Alfa Romeo Racing ORLEN

C41’i en son Şubat ayında Barselona’da sürdükten sonra, aracın o zamandan beri ne kadar ilerlediğini görmek için sabırsızlanıyorum – hem yükseltmeler açısından hem de takımın paketi anlamasında. Formula 1 aracı sürmek her zaman özel bir deneyimdir ve takımın orta saha savaşındaki çabalarına katkıda bulunmayı dört gözle bekliyorum.

Ayrıca, yeni 18 inç lastikleri sürmek yeni bir deneyim ve gelecek yıl ortaya çıkacak yeni dünyanın ilk tadı olacak.”

Robert, gelecek hafta Salı ve Çarşamba günleri 18 inç lastiklerle yapılan iki günlük testlerin her biri için kokpite dönmeden önce, 2021 sezonunda takımın devam eden çabalarına deneyimine ve becerisine katkıda bulunmak için Cuma günü hafta sonunun ilk antrenman seansında Kimi Räikkönen’in aracını devralacak.

“Robert’ın sezonun ilk antrenman seansı ve Barcelona testi için tekrar araçta olması harika. Arabaya her binişinde, kapsamlı deneyiminden faydalanmak ve C41 hakkında başka bir bakış açısı elde etmek için bizim için değerlidir. Teknik geri bildirimleri, 2022 lastikleriyle yaptığı koşularda da çok önemli olacak. Orta sahada çok yakın bir mücadelenin ortasındayız ve yetenekli sürücü havuzumuzdan gelen her girdi, ilerlememiz için bize bu avantajı sağlayan gizli silah olabilir.”

Frédéric Vasseur, Takım Müdürü Alfa Romeo Racing ORLEN ve CEO Sauber Motorsport AG

Kimi Raikkönen ve Antonio Giovinazzi iki antrenman seansında rekabetçi

Kimi Raikkönen RusyaGp’sinde pistlere geri dönüyor.

Alfa Romeo Racing ORLEN 13 ve 14 ncü

Antonio evinde uçuyor

Alfa Romeo Racing ORLEN, Monza Grand Prix’sine özel tasarım