F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri

Türkiye'nin Motor Sporları Sitesi

Alpha Tauri 2022 Sezon Kadrosunu Açıkladı.

Bu yıl şimdiye kadar başarılı bir sezon gibi görünen, Pierre Gasly ve Yuki Tsunoda ile eşleşmenin açık ve kapalı pistte olumlu bir çalışma ilişkisi gösterdiği sezonun ardından,

Scuderia AlphaTauri, 2022 FIA Formula 1 sezonu için her iki sürücüyü de koruyacaklarını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz diyerek resmi açıklamada bulundu.

Tutarlılık ve istikrar, 2022 düzenlemelerinin yürürlüğe girmesiyle F1’in yeni dönemine doğru çok önemli olduğunu belirten takım.

Mevcut ikilinin 2021’de birlikte iyi çalışmış olan iyi sonuçlar elde edebileceğine inanıyor. Pierre, bu sezon takım lideri rolünü üstlenerek çok güçlü bir performans sergiledi ve podyum finişi elde etti ve sürücüler sıralamasında ilk 10 içinde kaldı.

Bu arada ilk Formula 1 yarışında puan toplayan ilk Japon sürücü olan Yuki, yeni mücadeleye adım attı ve çaylak sezonunda yukarı yönlü öğrenme eğrisine devam ediyor.

2021 sezonunun geri kalanına odaklanan ve şimdiye kadar her yarışta puan toplayan tek kıyafet olmaya devam eden Scuderia AlphaTauri, sıralamalarda beşincilik için sıkı mücadeleye odaklanacağız denildi.

Pierre Gasly :

“Scuderia AlphaTauri ile Formula 1’de bir sezon daha ilerlemekten çok mutluyum, özellikle de 2017’de ilk katıldığımdan beri takım olarak kaydettiğimiz ilerlemeyi gördükten sonra.

Bu sezon şimdiye kadar gösterdiğimiz performansı görünce, özellikle 2022’de şampiyonada yapılacak değişikliklerle, bu sezonun geri kalanı ve gelecek yıl için başarılması gereken harika şeyler olduğunu düşünüyorum.

F1’in yeni döneminde neler başarabileceğimizi görmek ve bizi takım sıralamasında öne çıkarmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya devam etmek için çok heyecanlıyım.

Bu yıl şimdiye kadar çok başarılı oldu ve 2022’de daha da iyisini yapmak için birlikte iyi çalışabileceğimize gerçekten inanıyorum.”

Yuki Tsunoda :

Bu inanılmaz bir fırsat ve Formula 1’deki deneyimimi büyütmeme izin verdiği için takıma ve Dr Marko’ya çok minnettarım.

“Scuderia AlphaTauri ile ikinci sezon kalacağım için gerçekten heyecanlıyım.

Yuki Tsunoda

Pierre ile çok iyi bir ilişkim var, bu yıl ondan zaten çok şey öğrendim ve deneyimi kendi becerilerimi geliştirmeye devam etmeme yardımcı oldu, bu yüzden onunla F1 yolculuğuma devam etmek harika.

Yakın zamanda Faenza’ya taşındıktan sonra takım içinde çok yerleşmiş hissediyorum ve önümüzdeki sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.”

Franz Tost :

“Bugün her iki sürücümüzü de 2022 sezonu için Scuderia AlphaTauri’de tutacağımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum.

Pierre’in yıllardaki gelişimi etkileyiciydi ve bizimle geçirdiği süre içinde podyumun üç adımına da çıkmayı başardı.

2019’da Brezilya’da ikincilikle başladı, ertesi yıl Monza’da evimizde Grand Prix kazandı ve bu yıl 3 ile bir podyum elde etti. Bakü’de yer. Daha fazlasının geleceğinden eminim ve bu yüzden onu bir sezon daha bizimle geçirmek için heyecanlıyız.

Ayrıca, F1’deki deneyimini Yuki’nin gelişimine yardımcı olmak için kullanıyor.

Sezonun bu kadar erken bir döneminde sürücü kadromuzu güvence altına almak bizim için harika, bu yüzden artık orta saha paketinde zorlu bir mücadele içinde olduğumuz 2021’in geri kalanına odaklanabiliriz.”

Kimi Raikkönen ve Antonio Giovinazzi iki antrenman seansında rekabetçi

Birinci Serbest Antrenman – Rusya Grand Prix 2021

Bazı sürücülerin sürüşe çıkmadan önce neden pistte yürüdüklerini hiç merak ettin mi?

Max: İleriye bakmak ve zorlamaya devam etmek önemlidir

Şimdi Sochi Autodrom zamanı.

Takım, Rusya’ya gitmeye hazır ve daime hazır!

Formula 1’in Soçi’ye dönmesiyle Rusya Grand Prix’sine bir bakış.