Otmar: Seb güçlü bir şekilde gelişmeye kararlı

Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takım CEO'su & Takım Müdürü Otmar Szafnauer, Sebastian Vettel'in iki yarışı sonrası onu takıma ve AMR21'e adaptasyonunu hızlandırmaya daha da "kararlı" hale getirdiğine inanıyor.

Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takım CEO’su & Takım Müdürü Otmar Szafnauer, Sebastian Vettel’in iki yarışı sonrası onu takıma ve AMR21’e adaptasyonunu hızlandırmaya daha da “kararlı” hale getirdiğine inanıyor.

Otmar, “Seb için AMR21’in felsefesi tamamen farklı ve bunu öğrenmek zaman alıyor,”

Emilia Romagna Grand Prix’sinde Sebastian gibi yeni takımlarına uyum sağlayan sürücüler, zorlu Imola pistinin her turu en üst düzeye çıkarmak için gereken araç ve takıma olan güven seviyesini gösterdiğini hissettiler.

Sebastian için, hem test hem de uygulama oturumlarının kısaltıldığı bir sezonda yeni bir güç ünitesine, şaiye ve gelişim felsefesine adaptasyon dönemi oldu.

Otmar, “Seb için AMR21’in felsefesi tamamen farklı ve bunu öğrenmek zaman alıyor,” diye açıklıyor. “Checo ile [Imola’da] konuştum ve bizim için farklı bir felsefeye sahip olan Red Bull’a gitti ve benzer bir şey söyledi.

“Araçtan en iyi şekilde yararlanmak için gereken ince marjların üzerine çıkabilmek koltuk zamanı alacak. Ne kadar çok koltuk süresi, o kadar iyi.

“Seb, Imola’da kendi hatası olmadan çekişme içinde değildi, ancak kuru lastiklerdeki hızına bakarsanız, umut vericiydi. Bence bu onun arabanın üstüne çıkmaya başladığını gösteriyor.”

Azerbaycan GP öncesinde Lance ve Sebastian için verimli antrenman

2021 Monako GP’de çift puanlı finiş

Aston Martin Esports V10-R League finalini kaybetme şanssızlığı

Sebastian’dan Monako’da sezonun en iyi elemeler performansı