Ferrari, Fiorano’daki üç günlük testlere başladı

Fiorano’daki üç günlük testlerin ikincisinde, yarış sürücüleri Carlos Sainz ve Charles Leclerc SF71H’nin direksiyonundaydı.

Sabah 9.30’dan kısa bir süre sonra İspanyol, pistteki sıcaklık ve nemli yamalarla ideal koşullardan uzak bir şekilde garajdan çıktı.

Yaklaşık 176 kilometreye eşdeğer 59 turu tamamladı, formula 1 aracı sürmenin salıncağına geri döndü ve takımla tekrar çalıştı.

“Tam bir yıl önce, ilk kez ferrari kullandım,” diye hatırladı Carlos, sürüşü bitirdiğinde. “Ve şunu söylemeliyim ki, birçok şey değişmiş olsa bile, artık herkesi tanıdığım ve gerçekten evde hissettiğim göz önüne alındığında, buraya gelmek her zaman özeldir.

Bu kadar çok taraftarımızı pist dışından izlerken görmek beni çok mutlu etti, bu yüzden seansımı bitirdiğimde gidip onlara merhaba demek istedim.

İspanyol, sezon başlamadan önce bu tür bir testin amacını da açıkladı. “Şu anda, aslında diğer tüm sürücüler gibi, simülatörde çalışıyoruz veya spor salonunda gerçekten çok sıkı antrenman yapıyoruz.

Ancak, vücuda yerleştirilen talepler söz konusu olduğunda, hiçbir şey aslında arabada olmakla eşleşemez.

Bu nedenle, hangi araçta olursa olsun, sezon başlamadan önce sürüş yapabilmek, bir sürücü için her zaman çok yararlıdır. Vücudunuzu uyandırır ve Formula 1 sürücüsü olmanın ne demek olduğunu hatırlatır.”

Öğleden sonra Charles. Saat 14:00’te, öğle yemeğinden hemen sonra, Charles Leclerc SF71H’nin direksiyonundaydı. Scuderia ile dördüncü sezonunun arifesinde, Abu Dabi‘deki sezon sonrası testinden 44 gün sonra kokpitte, 143 kilometreye eşdeğer 48 tur attı.

Charles ayrıca onları karşılamaya gittiğinde taraftarlardan çok coşkulu bir resepsiyon aldı. “Destekçilerimiz özeldir”, dedi.

“Bugün gerçekten soğuk, ancak yeni sezonun bu ilk etkinliğini kaçırmak istemediler. En azından beni sıcak tutacak motorum vardı, ama gerçekten harikalar!”

Leclerc daha sonra arabayı tekrar kullanmaktan bahsetti. “Kokpitte oturmadan bir buçuk ay sonra, tekrar sürmeye gerçekten istekliydim.

Çok eğlenceli ve aynı zamanda yararlı bir eğitim oldu. Bu yeni Formula 1 dönemini gerçekten başlatmak ve geçen yıldan bu yana yaptığımız tüm çalışmaların beklediğimiz rekabet gücü açısından karşılığını alıp almayacağına görmek için 2022 aracıyla Barcelona’da tekrar piste çıkmak için sabırsızlanıyorum.”

Shwartzman yarın dönüyor. Test sürücüsü Robert Shwartzman, fiorano’daki testin üçüncü ve son günü için yarın SF71H’nin direksiyonuna geri dönecek ve ilk gün olan Çarşamba günü 44 tur atmış olacak.

Kevin Magnussen İspanya GP Değerlendirmeleri

McLAREN RACING, FORMULA E’DE YARIŞACAK

“Yaptığımız güncellemelerle aracımızın nasıl performans göstereceğini görmek ilginç olacak.”

1991’den beri Formula 1 İspanya Grand Prix’sine ev sahipliği yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.