Bazı olumlu ve bazı olumsuzluklarla yaşıyoruz ve öğreniyoruz sanırım.

Uralkali Haas F1 Takımı sürücüleri Nikita Mazepin ve Mick Schumacher, 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 5. turu olan Monako Grand Prix'sinde sırasıyla 17. ve 18. nci oldular.

Uralkali Haas F1 Takımı sürücüleri Nikita Mazepin ve Mick Schumacher, 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 5. turu olan Monako Grand Prix’sinde sırasıyla 17. ve 18. nci oldular.

Pazar günkü grand prix, bir yıl aradan sonra Monako sokaklarına geri döndü ve hem Mazepin hem de Schumacher için Formula 1 aracındaki ilk deneyimleriydi. Çaylak eşleştirmesi ilk stint için Pirelli P Zero Red yumuşak lastikleri tercih etti.

Schumacher aracında oluşan şüpheli bir yakıt basıncı alma sorunu Schumacher’i yavaşlattı ve aksilik bir çözüme çalışırken takım arkadaşına pist pozisyonunu vermek zorunda kaldı.

Red Bull Racing’den Max Verstappen, Ferrari’den Carlos Sainz ikinci ve McLaren’dan Lando Norris üçüncü olarak zafere ulaştı.

…………………………………..

Uralkali Haas F1 Takımı, 4-6 Haziran tarihleri arasında Bakü Şehir Pisti’nde düzenlenecek Azerbaycan Grand Prix’sinde pistlere geri dönecek.

Nikita Mazepin

14. virajdan geçerken bir ara duvara dokunmuş gibi hissettim ve Charles ‘ın (Leclerc) dün kaza yaptığı yer orasıydı, yani hatalar yapma olasılığı olarak gerçekten bir fark yoktu.

“Yarış çok yoğundu. Tek kişilik yarışlara başladığımdan beri çok fazla konsantrasyona ihtiyacım olmadı, çünkü bu pistte, en yavaş takımlardan biri olmamıza rağmen, her şey çok fazla aynı.

Aracın orada hızlı sürmesi oldukça zordu, ancak Barcelona’dan bu yana takım iyi bir ilerleme kaydettik ve bu çok olumlu bir tablo.” dedi.

Mick Schumacher

Genel olarak, bu hafta sonu çok şey öğrendim, bazı olumlular ve bazı olumsuzluklarla ama yaşıyoruz ve öğreniyoruz sanırım.

“Birkaç tur için küçük bir sorunumuz vardı ve ne yazık ki önümüzdeki araçlara karşı çok zaman kaybettim ve Nikita’nın (Mazepin) geçmesine izin vermek zorunda kaldım çünkü daha önce sorunu düzeltmeyi başaramadık.

Bundan sonra tempo oldukça iyiydi, orta sahadaki tempoyu eşleştirmeye oldukça yakın olduğumuzu hissettim ve Nikita’ya yetiştik. Tamam olan bir geri dönüş yapmadık, bu anlaşılabilirdi.

Açıkçası, arkamızda birkaç sürücü vardı, bu yüzden mavi bayraklar bolca olacaktı. Bakü’yü şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum.”

Guenther Steiner, Takım Müdürü

“Bu yarışta her iki arabanın da zarar görmeden sonuna kadar varmış olmamız iyi bir şey.”

Mick’in (Schumacher) yakıt basıncının arıza vermesi ile ilgili olduğunu düşündüğümüz geçici bir güç sorunu vardı. Talihsizdi, ancak en azından devam edebildi. İyi turlar attık ve çocuklar Monte Carlo hakkında çok şey öğrendiler, ki bu her zaman zor bir yarıştır.

Açıkçası, bize herhangi bir fırsat sağlayacak büyük bir olay yaşanmadı. Mavi bayraklara girmeye başladığınızda lastik sıcaklıkları düşer ve geri düşmeye devam edersiniz ve bugün bize de böyle oldu.

Yarış Verileri

Etkinlik: Monako Grand Prix – 23 Mayıs Pazar

Yer: Circuit de Monaco, Monte Carlo Düzeni: 3.337 kilometre (2.074 mil), 19 dönüşlü sokak devresi

Hava Durumu: Güneşli

Hava Sıcaklıkları: 21 santigrat derece (69.8 derece Fahrenheit)

Pist Sıcaklıkları: 42 santigrat derece (107.6 derece) fahrenheit)

Yarış Galibi: Red Bull Racing

Pierre Gasly’nin kariyerindeki üçüncü podyumu

Bakü’deki dünkü yarış, geçen yıl Monza’da kazanılan zaferin ardından Scuderia AlphaTauri dönemimizin ikinci podyumu Takım için bu toplamda beşinci.  Pierre…

En başından beri sansasyonel bir yarıştı

Franz Tost Bakü Gp’sini En başından beri sansasyonel bir yarıştı. Bugün Red Bull Racing, Honda ve Perez’i tebrik etmek istiyorum, harika…

Pierre Gasly:”Ne inanılmaz bir hafta sonu”

Gasly için gerçekten “Ne inanılmaz bir hafta sonu, FP3’ü, ardından Elemelerde P4’ü ve şimdi bugün bir podyum Sürücü bu sevincini çocuklar…

Üst üste ikinci puan finişi

Alfa Romeo Racing ORLEN, tüm seans boyunca heyecanın dorukta olduğu Azerbaycan Grand Prix’sinde üst üste ikinci puanlarını aldı.

Kartingde Coşkulu Sezon Açılışı

2021 Türkiye Karting Şampiyonası ilk yarışı, 05-06 Haziran 2021 tarihlerinde Tuzla Belediyesi katkılarıyla Tuzla Motorsporları Kulübü tarafından İstanbul Tuzla Karting…