F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri

Türkiye'nin Motor Sporları Sitesi

İkinci lastik setini biraz daha iyi yönetebilirdik.

Strateji ve spor direktörü Randy Singh, "Sadece tek elden bağlanmaya aşırı istekli değildik," diyor. "Tek elden bağlanmak, [ilk stint'te] biraz daha ileri gitmek veya ikinci lastik setini biraz daha yönetmek anlamına gelebilirdi.

Strateji ve spor direktörü Randy Singh, “Sadece tek elden bağlanmaya aşırı istekli değildik,” diyor. “Tek elden bağlanmak, [ilk stint’te] biraz daha ileri gitmek veya ikinci lastik setini biraz daha yönetmek anlamına gelebilirdi.

Sadece esnek kalmaya çalıştık ve pit-stopların ilk turunda makul bir pozisyonda kaldığımızdan emin olduk.”

Randy Yarış Stratejisini Açıkladı.

Yarışın anahtarı, hem Lando hem de Daniel’in dikkatli bir ilk stint koşmasını, lastiklerine bakmasını ve pit-stop için tanımlanmış bir hedef turuna sahip olmak yerine etraflarındaki araçlara tepki vermeye hazır olmalarını gerektiren her iki seçeneği de masada tutmaktı.

Randy, “Pierre Gasly ilk pit yapandı, çünkü beş saniyelik bir cezası vardı ve bu Fernando Alonso‘nun pit stratejisini tetikledi” diye açıklıyor.

“O noktada pist pozisyonunu korumaya çalışmak mantıklıydı çünkü herkesin pite gireceği açıktı. Yarışın o aşamasında hala bir veya iki pit stratejisi arasındaydı.”

Her iki sürücü de ilk pit’e gelişinde Orta lastiği taktı – Soft lastikle başlayan diğer 16 araç gibi: masada başka seçenek yoktu. Randy, “Ağırlıklı olarak gerçekten esnek kalma durumuydu,” diyor. “Sert lastikler iyi bir yarış lastiğine benzemiyordu ve başka bir Soft takmak bizi iki durak stratejisine bağlıyor çünkü yarışta iki bileşik çalıştırmanız gerekiyor.

Bu Medium’a seçeneği için anahtar bir kol.” diyerek devam etti uyguladıkları stratejiyi açıklarken. İlk pit kararları büyük ölçüde dış faktörler tarafından yönlendirirken, takımın ikinci duraklarla ilgili yapması zor seçimler vardı ve tekrar pit-stop’a çağırma kararı nispeten geç alındı.

“Her iki araba için de basit bir karar değildi.”

Randy Singh

“Daniel için ikinci durak, pistteki konumuna göre değil, aynı zamanda lastiklerin yarışın geri kalanında nasıl davranmasını beklediğimize göre de sürdü. Lando ile alınan karar aynı faktörleri dikkate aldı – ancak ne zaman duracakları açısından da zordu. 51. turda, yarışın sonunda Yumuşak lastikte nispeten kısa bir stint vermek için geldi.

George Russell ve Fernando’yu hızlı bir şekilde geçmek için en iyi tempo avantajına sahip ve Esteban Ocon’a saldırmak için yeterli lastik ömrüne sahip. Bunu başarıyla uygulanan iyi bir iki pit yaptı, ancak bu vermesi kolay bir karar değildi.”

alfa romeo Alfa Romeo Racing AlphaTauri Antonio Giovinazzi Aston Martin aston martin racing Avusturya Formula1 Avusturya Gp Azerbaycan Bakü Carlos Sainz charles leclerc daniel ricciardo Esteban Ocon Fernando Alonso ferrari ferrari f1 team formula1 Formula 1 Formula1 Azerbaycan Formula 1 Azerbaycan Grand Prix Formula1 Bakü Gp Formula 1 Silverstone haas f1 team Hollanda Grand Prix Kimi Raikkönen lando norris Lewis Hamilton Max Verstappen mclaren Mercedes F1 Team Mick Schumacher Moto3 MotoGp nikita mazepin Pierre Gasly Red Bull Red Bull F1 Red Bull Ring sebastian vettel Sergio Perez Toprak Razgatlıoğlu Valtteri Bottas Yuki Tsunoda İtalya Grand Prix