F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri

Türkiye'nin Motor Sporları Sitesi

McLaren, doğal fiber kompozit kullanan ilk Formula 1 takımı oldu

İklim değişikliği acil durumu her küresel organizasyon üzerinde derin bir etki yaratıyor ve Net sıfır karbon ayak izi ve döngüselliğe geçiş için çabalarken McLaren olarak sürdürülebilirlik gündemimizi geliştirmede yalnız değiliz.

İklim değişikliği acil durumu her küresel organizasyon üzerinde derin bir etki yaratıyor ve Net sıfır karbon ayak izi ve döngüselliğe geçiş için çabalarken McLaren olarak sürdürülebilirlik gündemimizi geliştirmede yalnız değiliz.

Ve bu geçiş sürecinde yaptığımız olumlu değişiklikler taraftarlarımıza, yatırımcılarımıza ve paydaşlarımıza güven aşılamaya devam edecektir. Ancak bir spor olarak bu alanda eyleme öncelik vermeye devam etmeliyiz.

2011 yılında karbon nötr sertifikası alan ve 2013 yılında FIA Enstitüsü Çevre Ödülü’ne layık görülen ilk F1 takımı olan McLaren, uzun zamandır iklim eylemlerinde lider olarak tanınıyor ve yine de sürdürülebilirlik misyonumuzun henüz başındayız.

Bu, günlük yaşamlarındaki herkesi etkileyen sürekli bir yolculuktur. İster tek kullanımlık plastikleri ortadan kaldırmak gibi küçük şeyler olsun, ister Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin 2030’a kadar net karbon sıfır olması için rehberliğini takip etmek veya atık azaltma, yeniden kullanım ve geri dönüşüm yoluyla döngüsel bir ekonomiye geçişimiz gibi küçük şeyler olsun.

Sürdürülebilir bir hafif uzmanla çalışarak, aynı mukavemete ve sertliğe sahip, ancak karbon fiber muadilinden% 75 daha düşük CO2 ayak izine sahip doğal bir fiber yarış koltuğu geliştirdik.

Tüm sporun güçlü, olumlu hikayesini anlatma ve kimlik bilgilerini sergileme zamanı geldi. İnsanlar genellikle Formula 1 araçlarını gazlı guzzlers olarak düşünürler, ancak gerçek şu ki, F1’in 2018’de bir spor olarak yaydığı 256.551 ton karbondan, sadece% 0.7’si yarış arabalarının kendisindendi. F1 için zorluk, diğer küresel sporlardan veya küresel lojistik şirketlerinden farklı değildir.

“Daha çok şey olduğunu biliyoruz”

Takım, Rusya’ya gitmeye hazır ve daime hazır!

Martin Whitmarsh, Aston Martin’e transfer oldu.

McLaren Racing ve Arrow Electronics, McLaren F1 ve Arrow McLaren SP takımlarıyla Ortaklığını uzattı.

Kazananlar Kulübüne Adını Yazdırdı