Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/themes/covernews/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

Lewis, Cumartesi günü Abu Dhabi’de Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı için P2 ve Valtteri P6’yı aldı ‎

Lewis, Yas Marina pistindeki ışıklandırmalar altında zonklayan bir sıralama seansının ardından yarınki Abu Dhabi Grand Prix’sinde P2’de başlayacak.‎

‎Valtteri, yarınki yarış için araç kurulumunda bol miktarda potansiyele sahip P6’da kalifiye oldu.‎

‎P2’yi iddia ederken, Lewis 250’yi garantiledi.‎‎‎‎ Mercedes F1 Takımı için ön sıra.‎

‎Valtteri’nin Q3’teki görünümü, 2017’de Mercedes’e katıldığından bu yana%100 Q3 rekorunu korudu ve daha önce elinde tuttuğu F1 rekorunu genişletti.‎

‎Her iki sürücü de yarın Medium lastiğiyle başlayacak ve etraflarındaki araçlara farklı strateji seçenekleri açacak. ‎

01_M296212

Lewis Hamilton

‎Öncelikle Max bugün harika bir tur attı ve sonunda o zamanla yarışamadık. Ondan harika bir turdu ama iyi bir konumdayız, düşünmek isterim, yarın lastiklerimizle ve umarım iyi bir yarış yapabiliriz.

Q3’ün ilk turunda, son virajda biraz zaman düşürdüm ve 5. Lastik hazırlığı mı yoksa her ne olursa olsun, dış tur açısından mı bilmiyorum, ama yine de o zamanı geçemedim, bu yüzden direği hak etti.

Lastik farkıyla yarın için hala ön sıradayım ve nerede olduğunu görebildiğim için minnettarım, böylece oradan yön bulmaya çalışabiliriz. ‎

M296339

Valtteri Bottas

‎Daha fazlasını umuyordum, zor bir Quali – iyi bir Q1, iyi bir Q2 ama Q3 ile daha fazla gelişemedim. Kurulumum kesinlikle Quali’den ziyade yarışa odaklanmıştı, bu yüzden kavrama seviyeleri arttıkça zamanımı iyileştiremedim ve biraz sınıra ulaşamadım.

Yarınki düzenimden memnunum, bu da onu heyecan verici kılacak. Ayrıca yarın Orta lastikle başlamak farklı strateji seçenekleri açar, istersek ilk stint’te uzun süre gidebiliriz, ancak Soft’ta yapamazsınız, bu yüzden ilginç bir yarış olacak.

Genel olarak, bugün en iyi sonuç değil ama yarın kesinlikle telafi edebiliriz, oyun başladı.‎

03_M296258

Toto Wolff

‎Böyle günlerde, olduğu gibi almak zorundasınız, onlara 1-0, son koşuda lastikleri mükemmel pencerede aldılar, çekici kusursuz çalıştı ve bu yüzden direkten döndüler.

Yarın Medium lastiğiyle başlayacağımız için mutluyum. Başlangıçta hafif bir dezavantaja sahip olacağız sanırım ve ilk altı veya yedi tur, ancak daha uzun gidebiliriz veya agresif bir undercut’a gidebilir ve pist pozisyonunu kontrol etmeye çalışabiliriz.

Bir gecede, yarınki stratejimizi oluşturmaya yardımcı olmak için birçok program ve algoritma çalıştıracağız.‎

‎Tempo pratikte vardı, açıkçası uzun koşularda bilmiyorsunuz, ancak yarın hangi araç daha hızlı olursa yarışı kazanacak.

Sadece buna odaklanmalıyız, telafi etmeliyiz ve umarım yarın zirveye çıkarız. Arka ayaktayız ve bazen başlangıç noktası olarak fena değil.

Lewis yarın için süper motive olacak ve her zamanki gibi ava çıkacak. Valtteri için, P3 ve P6 arasındaki fark onda bir içindeydi, bu yüzden o gaggle’da başlayacak olması talihsizlik ama sadece ilk turu atlayıp tekrar ayağa kalkması gerekiyor.‎

Andrew Shovlin

‎Her iki sürücü için de zor bir sıralamaydı ve alışılmadık bir şekilde, araç ilk seansta en iyi şekilde hissetti ve ilerledikçe daha az rekabetçi görünüyordu.

Tabii ki direğimiz olsaydı yarını kolaylaştırırdı, ancak Orta lastikle başladığımız için mutluyuz ve umarım bir gecede uzun bir tempo ekledik.

Yarın için çeşitli strateji seçeneklerinden geçen yoğun bir gecemiz var, ancak son zamanlarda pozisyonları kurtarma ve yolda pas verme yeteneğiyle birlikte iyi bir yarış temposu gösterdik.

Brezilya’da çok daha büyük bir mücadelemiz vardı ve neler yapabileceğimizi gösterdik, bu yüzden yarın eve galibiyeti ve şampiyonlukları getirecek bir konuma gelmek için mümkün olan her şeyi yapacağız. ‎dedi

Kevin Magnussen İspanya GP Değerlendirmeleri

McLAREN RACING, FORMULA E’DE YARIŞACAK

“Yaptığımız güncellemelerle aracımızın nasıl performans göstereceğini görmek ilginç olacak.”

1991’den beri Formula 1 İspanya Grand Prix’sine ev sahipliği yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.