F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri

Türkiye'nin Motor Sporları Sitesi

Alex Albon 2022’de Williams Racing için yarışacak

Red Bull Racing Honda, Test & Reserve Sürücüsü Alex Albon’ın 2022 Formula 1 sezonunda Williams Racing için sürüş yapacağından memnun.

2019 ve 2020’de hem Red Bull Racing Honda hem de Scuderia Toro Rosso için yarışan ve burada iki podyum ve tutarlı puanlar elde eden Alex, gelecek sezon Nicholas Latifi ile birlikte Williams Racing için sürüş yaparak F1 yarış koltuğuna geri dönüyor.

Alex F1 Koltuğuna Geri Döndü
Alex F1 Koltuğuna Geri Döndü© Getty Görselleri

Alex, kısa süre önce ilk zaferini aldığı DTM’de Red Bull için yarış etmenin yanı sıra simülatör çalışmaları ve lastik testine odaklanarak bu sezon RB16B’nin gelişiminde önemli bir rol oynadı.

Gelecek sezon tüm Red Bull F1 koltuklarının işgal edilmesine rağmen, Takım, Alex’in gelişimine daha fazla yardımcı olmak için 2022 için bir F1 sürücüsü sağlamasına yardımcı olmak için perde arkasında çalışıyor.

Red Bull Racing Honda CEO’su ve Takım Müdürü Christian Horner şunları söyledi:

“Alex’i çok yüksek puanlıyoruz ve 2022 için dizilişimiz sabitken, amacımız ona daha fazla F1 kilometresi ve deneyimi kazanabileceği başka bir takımda bir koltuk bulmasına yardımcı olmaktı ve bunu Williams Racing ile yaptığımız için çok mutluyuz.

Alex, bu yılki Test & Reserve sürücümüz rolünde çok değerli bir kişi oldu ve her hafta sonu simülatörden arabaya performans getirmeye yardımcı oldu, ancak kariyeri için bir F1 yarış koltuğundan bir sezon daha geçirmemek önemliydi.

Gelecek yıl griddeki yeri güvence altına alınmışken, bu fırsatın farkına vardığını görmekten mutluluk duyuyoruz ve ilerlemesini yakından takip edeceğiz.”

Alex Albon, Red Bull Racing Honda Test ve Yedek Sürücü, ise şunları söyledi:

“Gerçekten heyecanlıyım ve 2022’de Formula 1 yarış koltuğuna dönmeyi dört gözle bekliyorum.”

Alex Albon

F1’den bir yıl çıkardığınızda, geri dönüş yapacağınız asla kesin değil, bu yüzden Red Bull ve Williams’a bana inandıkları ve gride dönüş yolculuğumda bana yardımcı oldukları için son derece minnettarım.

Williams‘ın bu yıl Takım olarak kaydettiği tüm ilerlemeyi görmek de harikaydı ve 2022’de bu yolculuğa devam etmelerine yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum.

Şimdi odak noktam Red Bull’daki Test & Reserve Driver rolüme geri dönüyor ve Takımın bu yılki dünya şampiyonluğu için savaşmasını yardımcı olmak dedi.

Alex için gride geri dön
Alex için gride geri dön© Getty Görselleri

Gasly: Performans açısından olumlu bir gün oldu

Kimi Raikkönen ve Antonio Giovinazzi iki antrenman seansında rekabetçi

Birinci Serbest Antrenman – Rusya Grand Prix 2021

Bazı sürücülerin sürüşe çıkmadan önce neden pistte yürüdüklerini hiç merak ettin mi?

Max: İleriye bakmak ve zorlamaya devam etmek önemlidir

Şimdi Sochi Autodrom zamanı.