F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri

Türkiye'nin Motor Sporları Sitesi

SERGIO : Sınırlı kavrama ile geçen yıla çok benzer pist yüzey koşullarına sahiptik,

PORTIMAO, PORTUGAL - APRIL 29: Sergio Perez of Mexico and Red Bull Racing looks on in the Paddock during previews ahead of the F1 Grand Prix of Portugal at Autodromo Internacional Do Algarve on April 29, 2021 in Portimao, Portugal. (Photo by Mark Thompson/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // SI202104290415 // Usage for editorial use only //

"Bugün yeni pistte sınırlı kavrama ile geçen yıla çok benzer pist yüzey koşullarına sahiptik, bu yüzden lastikleri çalıştırmak gerçekten zor.

“Bugün yeni pistte sınırlı kavrama ile geçen yıla çok benzer pist yüzey koşullarına sahiptik, bu yüzden lastikleri çalıştırmak gerçekten zor.

SERGIO
PEREZ İlk Antrenman Seansı: 1:19.846, Pozisyon: 3, Tur: 21
İkinci Antrenman Seansı: 1:20.516,
Pozisyon: 10, Tur: 28

“Bugün yeni pistte sınırlı kavrama ile geçen yıla çok benzer pist yüzey koşullarına sahiptik, bu yüzden lastikleri çalıştırmak gerçekten zor. Kolay değil, bu yüzden ana odak noktası lastiklerde neler olduğunu anlamak.

Bence ortalardaki tempo iyiydi ama yumuşak bileşiğe geçtiğimizde herhangi bir tur zamanı bulamadık, bu yüzden bunu araştırmamız ve umarım sıralama için zamanında çözmemiz gerekecek.

Burada çok farklı bir pist olduğu için Imola’daki son turla karşılaştırmak zor ve her yer pist nedeniyle genel olarak daha az kavramaya sahip ama bence araçta oldukça iyi bir tempomuz var, bu yüzden umarım yarın pole için savaşmak için karışınızda olacağız.”

RedBull Rusya’da motor değişimi yapacak.

RedBull’un Yeni Enerji Deposu Ne Getirdi.

Horner’den RusyaGp’si öncesi kapsamlı değerlendirme

Takım Şampiyonluğu Marcel’in Önceliği