F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri

Türkiye'nin Motor Sporları Sitesi

Genel olarak dünden itibaren iyi bir ilerleme kaydettik.

Araç Performansı Başkanı Dave Robson: Bir gecede yapılan değişiklikler, her iki sürücüyle birlikte FP3'teki aracı FP2'den daha mutlu bir şekilde geliştirdi.

Araç Performansı Başkanı Dave Robson: Bir gecede yapılan değişiklikler, her iki sürücüyle birlikte FP3’teki aracı FP2’den daha mutlu bir şekilde geliştirdi.

– George Russell 15 ve Nicholas Latifi 19.nci 

– George bu sezon üst üste dördüncü kez Q2’ye girdi ve burada kullanılmış bir yumuşak Pirelli lastik setinde 1:19.154’lük bir derece yaptı

– Nicholas, Q1 boyunca gelişmeye devam etti ve en hızlı zamanını 1:19.219 ile katetti.

Takım Özellikle George, aracın ayarladında değişikliklerinden memnundu ve genel olarak dünden itibaren iyi bir ilerleme kaydettik şeklinde açıklama yaptı.

Sıralamaları zordu bulan takım, her zamanki gibi elemeler sonunda pist alanı için mücadele ediyordu.

Q1’in sıkı olmasını bekliyorduk ve bu yüzden her araçta üç yeni lastik seti kullanmayı tercih eden takım.

George, Q2’ye hak kazanmak için iyi iş çıkardı, ancak o seansta kullanacak yeni lastiği kalmamıştı. Temizlenmiş lastiklerdeki tek koşusu bu şartlarda iyiydi ve Giovinazzi’ye son koşusunda iyi bir tur tamamlaması için biraz baskı yapabildi.

Ne yazık ki, Nicholas’ın arabası yüksek hızlı T9’da biraz hasar gördü ve bu Q1’in son aşamalarındaki performansına zarar verdi.

Yarıştan önce arabasını tamir edeceğiz.

nicholas latifi

Geçen hafta gördüğümüz gibi, sıralamalar hafta sonunun sadece küçük bir parçası ve bu yüzden şimdi dikkatimizi yarışa çeviriyoruz ve yarın ilerlemeye bakacağız.

Bence bugün Q2’ye girmek maksimumdu.

George Russell

Aracın, başka bir yerdeki performansımıza göre, bu devrenin etrafında hiçbir zaman mükemmel çalışmadığını biliyorduk. FP2’de biraz zorlandık ama bugün şartlar biraz daha netleşti. Araç çok daha iyi bir penceredeydi ve Tsunoda ve Räikkönen gibi nitelikli arabaları geçmeyi başardık, bu yüzden genel olarak bugün gerçekten en üst düzeye çıktık.

Sıcak koşullarla ilginç bir yarış olacak ve yarın bölgede biraz yağmur var. Yarıştan önce mi sonra mı gelecek bilmiyorum ama veriler geliyor ve işleri biraz renklendiriyor.

Şu ana kadar bizim için zor bir hafta sonu oldu.

Nicholas Latifi

İkinci turlamamda geniş çapta hasar aldım. Bu sıralama turlarımın geri kalanına yardımcı olmadı. Herkes sıralamalar için hedeflendiğinde biraz trafik vardı, ama bu durum herkes için aynı şey. Yarış açısından, lastikler yeni olmadığında buralarda zor olabilir, bu yüzden yarınki mücadelenin bu olacağını düşünüyorum.

Hiç şüphe yok ki tüm takım bu hafta sonu Sir Frank için yarışacak.

George Russell 15’e hak kazandı ve Nicholas Latifi 17 lik Katar Grand Prix’si

Dave; Başka bir yeni parça öğrenmek keyifli bir deneyimdi

Şampiyona’nın 20. turu için Losail Uluslararası Pisti’ne gidiyor

Mexico City’nin ana özelliği rakımı