LOGAN SARGEANT’IN ABU DHABI TESTINDE SÜRÜŞ YAPACAK

Williams Racing, takımın Akademi Sürücüsü Logan Sargeant’ın 14 Aralık’ta Yas Marina Pisti’ndeki sezon sonrası testinde sürüş yapacağından memnun olduğunu söyledi.

Ekim ayında Williams Sürücü Akademisi’nin en yeni üyesi olarak açıklanan 20 yaşındaki Amerikalı, Abu Dhabi’deki FW43B’nin direksiyonuna geçtiğinde F1 makinelerini ilk kez tadacak.

Akademinin bir parçası olarak Logan, takıma dalmış durumda ve düzenli olarak Grove’daki simülatörde zaman geçirerek FW43B’yi daha iyi anlıyor.

Yaklaşan test, Logan’ın pist kenarındaki ekiple tam olarak entegre olmasını, simülatör deneyimini kullanmasını ve sürekli geliştirme çalışmalarını desteklemesini sağlayacak.

Test hakkında konuşan Logan, “Formula 1 aracındaki ilk koşum için sabırsızlanıyorum ve bu inanılmaz fırsatta bana güvendikten dolayı takıma teşekkür etmek istiyorum dedi.

Grove’daki fabrikada zaman geçiriyorum ve FW43B’nin özellikleri hakkında ilk hissi almama yardımcı olan simülatörle başa çıkıyorum, ancak piste çıkabilmek inanılmaz bir deneyim ve unutamayacağım bir deneyim olacak.

Elimden gelenin en iyisini yapmak ve takımdan mümkün olduğunca çok şey öğrenmek için teste gireceğim.”

Williams Racing Sportif Direktörü Sven Smeets, “Logan’ı FW43B’de görmeyi dört gözle bekliyorum ve Williams’ın ona Formula 1 makinelerinde ilk kez yer veebilmesinden memnunum;
Eminim onun için çok özel bir an olacak.

18 inç Pirelli lastiklerini kullanarak bir ‘katır arabası’ çalıştırmayacak olsak da, test yine de takım için faydalı olacaktır.

Logan’ın pist kenarında nasıl çalıştığımızı tam olarak anlaması için de inanılmaz değerli bir fırsat olacak.

Böyle sürükleyici bir deneyime sahip olmanın sadece belirgin becerisi üzerine inşa edeceğini ve ekibin yeteneğinden yararlanırken gelişimini desteklemeye devam etmesine izin vereceğini biliyorum.” dedi.

Logan, FIA Formula 3 serisindeki yeteneğini gösterdi ve yarışlarında birden fazla zafer ve podyum aldı, sadece 2020 şampiyonluğunu kıl payı kaçırdı. Amerikalının 2022 sezonu için planları zaman içinde açıklanacak.

Kevin Magnussen İspanya GP Değerlendirmeleri

McLAREN RACING, FORMULA E’DE YARIŞACAK

“Yaptığımız güncellemelerle aracımızın nasıl performans göstereceğini görmek ilginç olacak.”

1991’den beri Formula 1 İspanya Grand Prix’sine ev sahipliği yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.