F1, Formula 1, WRC, MotoGP, Motor Sporları Haberleri

Türkiye'nin Motor Sporları Sitesi

Portimão’da Pecco Bagnaia için fantastik podyum

Francesco Bagnaia, bugün Portimão yakınlarındaki Autódromo Internacional do Algarve'de düzenlenen Portekiz GP'de sezonun ikinci podyumunu kazanmış oldu.

Gridde on birinci sıradan geri dönüşte ikinci.

Francesco Bagnaia, bugün Portimão yakınlarındaki Autódromo Internacional do Algarve’de düzenlenen Portekiz GP’de sezonun ikinci podyumunu kazanmış oldu.

Ducati Lenovo Team sürücüsü, sarı bayrak ihlali nedeniyle sıralama turlarında pole pozisyonunu kaybettikten sonra gridde on birinci sıradan başlamak zorunda kaldı ve dikkat çekici bir geri dönüş gerçekleştirdi.

İlk turda on ikinci olan Pecco, istikrarlı bir tempoda sürdü ve rakiplerini sollayarak bitime yedi tur kala lider gruba yükseldi. Podyum mücadelesine tekrar katılan İtalyan binici, Rins’in kaza yapmasıyla finişe kadar elinde tuttuğu ikinci sırayı aldı. Bugünkü sonuç sayesinde Bagnaia, genel sıralamada yeni lider Quartararo’nun on beş puan gerisinde ikinci sırada yer alıyor.

Jack Miller için talihsiz biryarıştı. Dördüncülükten başlayan Avustralyalı, altıncı turdaki bir kaza yarışına erken bir son verdiğinde lider grupta altıncı sırada idi. 2021 sezonunun ilk üç turundan sonra Miller, 14 puanla sıralamada on ikinci sırada yer alıyor. Ducati Lenovo Takımı takımlar sıralamasında üçüncü sırada yer alıyor.

Francesco Bagnaia (#63 Ducati Lenovo Team) – 2.
“Bugünkü yarıştaki sonuçtan memnunum!

On birinci başlarken, hedefim ilk beşte bitirmekti, ama bunun yerine podyuma çıkmayı başardım! Dahası, bu geçen sezon çok mücadele ettiğim bir pistti, ancak bu yıl bisikletle olan hissim inanılmazdı ve bu harika geri dönüşü yapmamı sağladı. Son turlarda çok acı çekiyordum ama sonunda Mir’in saldırılarından ikinciliği koruyabildim Bu hafta sonu birlikte yaptığımız harika çalışmalar için ekibime teşekkür etmek istiyorum! Şimdi jerez’e gideceğiz, gerçekten sevdiğim başka bir pist.” 

Jack Miller (#43 Ducati Lenovo Team) – DNF
“Kesinlikle, hafta sonunu böyle bitirmeyi ummuyorduk.

Bugün kendimi güçlü hissettim ve iyi bir başlangıçtan sonra zorlamaya başlamam gerektiğini biliyordum. Ne yazık ki, Aleix Espargaro’ya çok yaklaştım ve geç fren yaptım, ön lastik çok fazla yaklaştı. Kaza tamamen benim hatamdı. Son üç hafta sonu oldukça zordu, ama kariyerimde çok daha karmaşık zamanlar geçirdim. Şimdi, işimizi iyi yapmaya devam etmeliyiz, bir sonraki yarışta daha iyi sonuçlar almak için odaklanmaya çalışmalıyız.”

MotoGP San Marino Yarışı: Enea Bastianini Podyumda!

APRILIA IÇIN ILK PODYUM

MIR, ZORLU SAN MARINO GP’DE ALTINCI OLDU

Marquez dördüncülük için finişe kadar mücadele ediyor, Espargaro yedinci oldu

Sanmarino Gp’sinde JOHANN ZARCO 12 nci